Umělec Jan Kraus vstoupil do debaty o koncesionářských poplatcích: Postkomouši by nejradši neplatili za nic

21.03.2015 12:52

Plnit roli televize veřejné služby je podle herce a moderátora Jana Krause náročné i v normální společnosti, natož v našem postkomunismu. Tam se prý debata o veřejnoprávním vysílateli zredukovala na odmítání toho, aby nám nadále tahali z kapes koncesionářské poplatky. "Protože masa nechce platit nic a nikdy. Ani maso. Přirozeně," vysmál se Kraus většinovému názoru.

Umělec Jan Kraus vstoupil do debaty o koncesionářských poplatcích: Postkomouši by nejradši neplatili za nic
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus

Nejlépe to prý v poslední době předvádí předseda SPO Jan Veleba, "se svými zastydlými představami z dob politického poručnictví rudé partaje“. Kraus má pro senátora radu i co se týče požadavku na větší zastoupení regionů. Pokud chce prý Veleba v ČT více Moravy, má dle umělce zkusit polít televizor moravským vínem.

I podstatně vyspělejší Británie, která systém veřejnoprávního vysílání vynalezla, zažívá podle něj časté spory o podobu BBC. Tím spíše je to prý očekávatelné u nás, kde je strážcem nezávislosti bájná televizní rada. "Z velké části složena ze zoufalců, zvolených podvodnou metodou Parlamentu předstírající nominaci zoufalců společenskými organizacemi (Svaz pěstitelů králíků z Míšova pod kopcem...),“ dodává Kraus na svém webu Krausmagazin.cz.

To vše je prý doplněno pitomostí a leností mnoha novinářů, neschopných dát věci do kontextu. Ale Andrej Babiš, stěžující si na zmanipulované reportáže, by měl prý raději mlčet. Sám prý ve svých médiích toleruje řadu manipulací, nehledě k tomu, že na vrcholné manažerské pozici zaměstnává "pana Nachtigalla, 'stratéga', který patří k ověřeným obchodníkům s politickým vlivem - a to z té nejhorší strany. (Viz pochvala na něj od velmistra Janouška (odposlechy) - za zařizování rozhovoru v Blesku, ale i jeho působivé vystupování v Týdnu, v TV Barrandov, po boku milovaného Nečase atd. Rozhodně není líný.)“

Celý komentář si přečtěte ZDE.

Pokud jde o nezpravodajský program České televize, má Kraus jasno: "V okamžiku, kdy by ČT dělala jen náročný, vysoce kulturní program, měla by tak nízkou sledovanost, že by ji politici zrušili pro všeobecný nezájem. Bez mrknutí oka.“

Novináři podle něj teď začnou ČT hájit, už z profesní solidarity. "Bude to působit na většinu toužící neplatit nic a nikdy jako novinářské plédování za vlastní koryto,“ obává se umělec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček útočí: Pustil se do Foldyny, stranickou opozici chce úplně rozpustit. A nakonec naložil Zimolovi

8:49 Hamáček útočí: Pustil se do Foldyny, stranickou opozici chce úplně rozpustit. A nakonec naložil Zimolovi

Předseda ČSSD dává od neděle najevo, že změní svůj přístup a stane se tvrdým šéfem strany. V Otázkác…