Umělec Mertlík se směje na Reflexu: Putin přepral medvěda, a teď i koronu

30.03.2020 22:52

Producent, scenárista, herec a moderátor Vladimír Mertlík ve svém pravidelném komentáři na serveru Reflex.cz glosuje dění kolem koronavirové infekce u nás i v zahraničí. „Putin přepral medvěda a teď i koronavirus. Mynář už není darebák,“ píše s tím, že dotace z EU v době krize nás zavedou do spáru George Sorose. Stranou nezůstala ani přestřelka ministra vnitra a ministra zdravotnictví kvůli zajištění respirátorů do domovů pro seniory.

Umělec Mertlík se směje na Reflexu: Putin přepral medvěda, a teď i koronu
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin při projevu o stavu země
reklama

„Nikým nezvolení bruselští byrokraté na zasedání Evropského parlamentu jasnou většinou schválili nařízení, která mají členským státům EU či jejich firmám údajně pomoci v boji s COVID-19 a jeho ekonomickými následky. Pod touto záminkou EU pošle Česku dotaci 32,6 miliardy Kč, jimiž chce naši zemi – dosud bojující v přední linii o záchranu své samostatnosti – zavléci do spárů George Sorose a jeho nohsledů,“ zahájil Mertlík svůj komentář.

„Vláda již jasně deklarovala svou ochotu se obětovat v úsilí, komu tyto peníze rozdělit, aby nenaplnily svůj korupční potenciál. A na to se napijeme!“ doplnil.

Zaměřil se i na hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou, která obvinila podle velvyslance v ČR Christophera Isranga falešně Německo, že zadrželo ochranné pomůcky pro Středočeský kraj.

Rusko podle Mertlíka získalo další prvenství, protože na rozdíl od hroutící se Evropy je tam situace s COVID-19 v pohodě. „Pravda, měřítka má Rusko jiná, kam se to hrabe na rudý teror s cca dvěma miliony mrtvol a ukrajinský hladomor se třemi miliony mrtvých a běžným kanibalismem. Kreml dokázal ubránit Rusko před COVID-19, který – jak známo – přišel ze Západu, stejně jako před lety mandelinka bramborová!“ pokračuje Mertlík.

Reaguje také na Putinovu nedávnou návštěvu nemonice v Komunarce, kam přijel ve skafandru, s maskou za pacienty s koronavirem. „Putinova návštěva v nemocnici je důkazem, že po nalezení starověkých amfor při potápění, navedení jeřábů paraglidingem na cestu do Afriky, přeprání medvěda a jízdě na tygrovi se teď Putin chystá položit na lopatky koronavirus a dát mu válečky. Má náš prezident Zeman co dohánět!“ doplnil.

Následně se zaměřil na hradního kancléře Vratislava Mynáře, který ocenil výsledky cesty do Číny se slovy: „Byli jsme s Nejedlým a Tvrdíkem za blázny, hazardéry a darebáky… ale zůstali jsme ve hře!“ „Kéž by se to povedlo v případě všech tří i na domácí scéně,“ poznamenal Mertlík.

Okomentoval i hádku ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha kvůli tomu, kolik roušek měl kam a kdo dodat. „Babiš nechal iniciativu na domácí frontě druholigovým borcům. Po zajišťovacím prezidentském projevu k lidu a Bohu zamířil vzápětí na tweetu výš – v souladu s myšlenkou, že stropem je jen nebe – dokonce mnohem výš! Po zvolení Trumpa se Zeman zmohl jen na trapný pokus vplížit se do pozadí pána světa zmínkou, že je zván například Velebou českým Trumpem, že zná Donaldovu odpůrkyni Zelníčkovou a že paní Zemanová je taky Ivanka. Přesto se nedostal ani za kruhový svěrač,“ dodal ve svém komentáři.

To Andrej Babiš volí jinou sebevědomou taktiku: „Nabízí Trumpovi řešení průšvihu – českou cestu v boji proti koronaviru. Zpozornět by měli kandidáti na prezidenta zdejší gubernie. Andrej Babiš totiž, stejně jako Spojenci v Normandii v červnu 1944, otevřel druhou frontu, konec srandy. Zatím bojuje o udržení získaného předmostí, ale bude pro ně hůř, pokud se to Babišově 101. výsadkové divizi podaří a za cílem si půjde. Je chybou, že jeho protivníci neberou Babišovo vylodění na pláži Hradčany vážně,“ uzavírá Mertlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

18:40 Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

Během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje tvrdý zásah policisty proti p…