Unikát. Poslanec ANO promluvil za víc než rok a půl ve sněmovně jednou jedinkrát. Asi tak půl minuty

04.05.2015 14:32

Makají, ale u některých to není vidět. Tak lze charakterizovat neviditelného poslance Babišova hnutí Romana Procházku, u něhož ParlamentníListy.cz stejně jako další návštěvníci webu PSP.cz nalezly pouze jedno vystoupení u řečnického pultu. V rámci sněmovny jde o unikát.

Unikát. Poslanec ANO promluvil za víc než rok a půl ve sněmovně jednou jedinkrát. Asi tak půl minuty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Oslava 1. máje v podání Hnutí ANO na náplavce v pražské Tróji

Naše redakce se namátkou porozhlédla po méně známých poslancích. Takových, kteří nejsou příliš často citovaní, natož aby byli pravidelnými hosty v médiích. V ANO se jich našlo hned několik. Jména jako Ladislav Okleštěk, Kristýna Zelienková, Josef Hájek či Vlastimil Vozka skutečně nepatří do novinových titulků.

A u všech těchto zástupců hnutí ANO se ParlamentníListy.cz podívaly na dva faktory: účast v Poslanecké sněmovně na hlasování a počet jejich vystoupení. První faktor má u drtivé většiny poslanců ANO znamínko plus. Například zmíněný Vlastimil Vozka má účast na hlasování přes 92 procent, což je vynikající údaj. Josef Hájek skoro 86 procent.

Kde se ale srovnání rozchází, to je počet vystoupení u řečnického pultu. Mediálně vděčné téma postihuje prakticky všechny zástupce ANO. S výjimkou poslance Procházky. Zatímco Okleštěk hovořil šestkrát, což také není žádná hitparáda, Hájek pětatřicetkrát, Vozka sedmkrát a Kristýna Zelienková čtrnáctkrát, Roman Procházka od 26. 10. 2013 přistoupil před mikrofon jednou.

Podle stenozáznamů na oficiálních stránkách sněmovny tento slavnostní okamžik nastal na 17. schůzi 23. 9. loňského roku. A co Procházka uvedl? Mimo jiné, že "pozměňovací návrh ze Senátu obsahuje 29 bodů, většinou jde o nevýznamné úpravy mimo bod 22, který se týká plateb poplatků za hotelové pokoje. Totožný pozměňovací návrh byl předložen i této sněmovně a ta jej původním hlasováním zamítla".

Jeho vystoupení mohlo trvat přibližně minutu.

Jinak je ovšem tento poslanec členem hned tři výborů a tří podvýborů a naši zemi taktéž zastupuje v meziparlamentních skupinách: Spojené státy Mexické, Polsko, Rakousko, Rusko, Čína a mnohé další.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

19:29 Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

Novinář a cestovatel v trabantu Dan Přibáň se obul do lidí, kteří se nechtějí jít dobrovolně očkovat…