Uprchlíci: Děsivá a podrobná zpráva ze Švédska. Od Češky, která dřív hájila „multi-kulti“

9. 1. 2017 8:35

Hostem moderátora Martina Veselovského v diskusi na internetové televizi DVTV byla česko-švédská spisovatelka a novinářka Kateřina Janouchová. Ve Švédsku podle jejích slov roste kriminalita, mnoho migrantů nemá pasy a úmyslně se vydává za děti, aby získali lepší sociální dávky. Řada migrantů prý naletěla pašerákům, kteří jim slibovali nesplnitelné. Řada policistů chce údajně opustit práci a někteří Švédové chtějí dokonce odejít ze země.

Uprchlíci: Děsivá a podrobná zpráva ze Švédska. Od Češky, která dřív hájila „multi-kulti“
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.

Donedávna se prý ve světě dívali na Švédsko jako na zemi, kde vše funguje. To se ale v posledních pěti letech zhoršilo. Když přišla před rokem migrační vlna, Švédsko na ni nebylo připraveno.

Švédsko prý chtělo přijmout hodně lidí, kteří prchají před válkou. Ale lidí prchalo příliš mnoho. Švédský systém, který počítá s tím, aby se všichni lidé měli dobře, na to nebyl připraven.

Švédští politici prý situaci špatně zhodnotili a hlavně na ni nebyli připraveni. Chyběla kontrola nad tím, kdo vlastně do Švédska přicházel. Hodně imigrantů jsou ilegální, nemají pasy. Asi 75 % mladých mužů se vydává za děti. Tvrdí, že jim je méně než 18 let, a pak se k nim společnost musí chovat tak, jako by to byly děti. Teď je dávají do domovů s opravdovými dětmi. A je to situace stejná jako v Německu. Oni děti nejsou, je jim mezi 20 a 30 lety a chtějí využívat systém pro děti. Ten je velice příznivý, dostávají víc peněz, sociální péči. Jsou také případy, kdy opravdové děti jsou znásilňovány těmito muži, kteří nejčastěji přicházejí z Afghánistánu. A když tyto muže chtějí vrátit do Afghánistánu, ukazuje se, že tam nikdy nežili, protože už jednou uprchli, a to do Íránu. Takže je to velmi komplikovaná situace.

Celé video je ZDE

Na multikulturalismus změnila názor

Janouchová ještě v roce 2010, když dávala rozhovory médiím, tvrdila, že multikulturalismus je pro švédskou společnost prospěšný. Proč nyní změnila názor? „Aby byla integrace možná, nesmí počet příchozích převyšovat počet obyvatel země. K tomu sice nedochází, ale příliv migrantů je příliš masivní a nedokáží se pak integrovat. Nyní se mi zdá, že integrace ztroskotává. Když máte malé městečko, kde žije pár tisíc obyvatel, a přidáte tam třeba tisíc lidí z jiné kultury, tak rovnováha městečka se změní na něco, na co nikdo není připraven.“

Multikulturalismus byl prý pro Švédsko dobrý, protože země byla uzavřená, byla drsná, suchá, nudná. Multikulturalismus byl dobrý jako koření. „Ale když třeba jídlo přesolíte, tak není dobré,“ poznamenala.

Veselovský podotkl, že z dostupných zdrojů zjistil, že počet migrantů tvoří ve Švédsku asi 20 % původních obyvatel.

Švédsko přijalo třicet tisíc osamocených dětí, ale z 90 % jsou to mladí muži, o kterých se vlastně nic neví. „Podle mě je to velmi nezodpovědné od Švédů vzít do země muže, o kterých nic nevíte. Mohou mít vojenský výcvik, vůbec nevíte, jaké mají motivy.“

Švédští politici se prý už začínají budit a říkají, že byli naivní. Za příliv migrantů mohou také pašeráci, kteří migrantům líčili Švédsko jako zemi, kde o ně bude postaráno.

Mnoho mladých mužů je prý zklamáno, protože Švédsko se neukázalo být takovou zemí, jaká jim byla slibována. Mladí muži jsou také vysíláni svou rodinou, aby zakotvili ve Švédsku a zbytek rodiny pak za ním přijel.

Policisté to vzdávají

Hodně policistů končí, protože už nemají sílu dál pokračovat. Jednak mají nízké platy, jednak je Švédsko nechrání a jsou na ně často házeny kameny.

V 55 no-go zónách panují kriminální mládežnické gangy, je to taková paralelní společnost.

Nikdo neví, jak to budou řešit. Je hodně Švédů, kteří jsou tímto vývojem znepokojeni.

Když vrcholila migrační krize, švédští politici vyjadřovali pohoršení nad stanovisky vlád zemí Visegrádské čtyřky, Viktor Orbán byl označován za fašistu. Českou a polskou vládu označovali švédští politici za kruté a rasistické.

Pak se ukázalo, že tato nezodpovědná politika není dobrá pro Švédsko ani pro uprchlíky, protože jim nebylo možné zajistit určitý standard, musí přespávat v tělocvičnách atd.

Mladí nemohou sehnat byty, ty jsou pro uprchlíky

Ve Švédsku budou volby až v září 2018. Lidi jsou velmi naštvaní kvůli tomu, co se ve Švédsku děje a jak se sociální systém zneužívá. Politici se bojí, že se k vládě dostane „opravdická pravicová strana“.

Mladí lidé nemohou dostat byty, ty se dávají uprchlíkům. Nemocnice pociťují velký nápor, musí se dlouho čekat na léčbu.

Policie sama říká, že nemůže vyřešit všechny zločiny. V Malmö se denně střílí. Švédsko je méně bezpečnou zemí, to lidé pociťují. Janouchová si myslí, že vyřešit to lze, za příklad dává to, jak se podařilo Rudymu Giulianimu snížit kriminalitu v New Yorku. Jeden její známý, zkušený policista, řekl, že by trvalo 15–20 let, než by se kriminalita snížila, kdyby teď začala vláda tvrdé ruky.

Hodně Švédů se ze země stěhuje, vystěhovalo se jich 150 tisíc, do Ameriky nebo některých evropských zemí. Jsou prognózy, že lidé, co se stěhovali do Švédska z východu, se na východ zase budou vracet.

Janouchová také přiznala, že si pořídila zbraň, protože se ve své zemi necítí bezpečně. „Je to tendence ve společnosti, že se stále více Švédů učí používat zbraň,“ podotkla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

9:45 Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

Pavel Novotný nebyl i přes svůj bombastický projev na kongresu ODS zvolen místopředsedou strany. A P…