Uprchlíci: Vláda Maďarska opět udělala něco, co naštve lídry Evropy

05.04.2016 11:02 | Zprávy
autor: pro

Maďarská vláda spustila před konáním referenda o kvótách na přerozdělení uprchlíků informační web, který varuje občany před riziky spojenými s přílivem uprchlíků. Mimo jiné se na webu hovoří o více než 900 no-go zónách, které se údajně nachází po celé Evropě.

Uprchlíci: Vláda Maďarska opět udělala něco, co naštve lídry Evropy
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Zmínky o existenci tzv. no-go zón, tedy oblastí, kterým dominují muslimští přistěhovalci a místní úřady a policie zde nemají situaci plně pod kontrolou, se v posledních měsících objevují v médiích čím dál tím častěji. Kritici tvrdí, že za jejich vznik jsou zodpovědní politici prosazující až příliš liberální přistěhovaleckou politiku. ParlamentníListy.cz informovaly v uplynulých měsících o existenci desítek no-go zón ve Švédsku a Velké Británii. Podobná situace však panuje také ve Francii, Belgii a dalších zemích v západní Evropě.

Maďarská vláda konkrétně hovoří i no-go zónách v Londýně, Paříži, Stockholmu a Berlíně. Všeobecně se předpokládá, že těchto oblastí vzniklo po Evropě velké množství. Není však známo, jak přišli autoři webu na konkrétní číslo devět set. „Kvóty na přerozdělování muslimských migrantů zvyšují riziko výskytu teroristického útoku a zároveň ohrožují kulturu hostitelských národů,“ píše se dále na webu zřízeném vládou Viktora Orbána. Právě maďarský premiér patří od začátku k nejtvrdším kritikům přístupu EU k řešení migrační krize.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

20:22 „Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

Bývalý starosta Prahy 1 za TOP 09 Oldřich Lomecký v sobotu oznámil, že ruší svůj e-mail na Seznamu a…