Uprchlíci: Vláda Maďarska opět udělala něco, co naštve lídry Evropy

05.04.2016 11:02 | Zprávy
autor: pro

Maďarská vláda spustila před konáním referenda o kvótách na přerozdělení uprchlíků informační web, který varuje občany před riziky spojenými s přílivem uprchlíků. Mimo jiné se na webu hovoří o více než 900 no-go zónách, které se údajně nachází po celé Evropě.

Uprchlíci: Vláda Maďarska opět udělala něco, co naštve lídry Evropy
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Zmínky o existenci tzv. no-go zón, tedy oblastí, kterým dominují muslimští přistěhovalci a místní úřady a policie zde nemají situaci plně pod kontrolou, se v posledních měsících objevují v médiích čím dál tím častěji. Kritici tvrdí, že za jejich vznik jsou zodpovědní politici prosazující až příliš liberální přistěhovaleckou politiku. ParlamentníListy.cz informovaly v uplynulých měsících o existenci desítek no-go zón ve Švédsku a Velké Británii. Podobná situace však panuje také ve Francii, Belgii a dalších zemích v západní Evropě.

Maďarská vláda konkrétně hovoří i no-go zónách v Londýně, Paříži, Stockholmu a Berlíně. Všeobecně se předpokládá, že těchto oblastí vzniklo po Evropě velké množství. Není však známo, jak přišli autoři webu na konkrétní číslo devět set. „Kvóty na přerozdělování muslimských migrantů zvyšují riziko výskytu teroristického útoku a zároveň ohrožují kulturu hostitelských národů,“ píše se dále na webu zřízeném vládou Viktora Orbána. Právě maďarský premiér patří od začátku k nejtvrdším kritikům přístupu EU k řešení migrační krize.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…