Uprchlíci možná skončí v bývalém koncentračním táboře, píše server

19.06.2015 21:50

Do Německa míří stále více imigrantů, většinou ale nejde o uprchlíky z Afriky jako v Itálii či Řecku, řeč je o ekonomických migrantech z Kosova, kteří míří za vyšším výdělkem. Obyvatelé Kosova putují do Maďarska, a když vstoupí do této členské země EU, zaplatí si třeba taxík až do bavorské metropole, Mnichova. Informuje o tom server iDnes.cz. Imigrantů je prý tolik, že se uvažuje o jejich umístění v bývalém koncentračním táboře Buchenwald.

Uprchlíci možná skončí v bývalém koncentračním táboře, píše server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Václavském náměstí proběhl protest proti porušení mezinárodního práva-uloupení Kosova Srbsku

„Podle čtvrteční zprávy evropského statistického úřadu Eurostat přibylo v Evropské unii v prvním čtvrtletí letošního roku 185 tisíc žadatelů o azyl. Nejvíce z nich, padesát tisíc, pochází z Kosova. Drtivá většina kosovských migrantů přitom míří do Německa,“ píše server.

Často jde o uprchlíky, kteří už mají v Německu příbuzné či přátele, kteří prchli z Kosova během války na počátku devadesátých let minulého století nebo během srbských operací a odpovědi sil NATO v roce 1999. Němci vyjadřují obavy z toho, kolik je vlastně imigranti budou stát, a kdy jejich příliv ustane.

„Žadatele o azyl ubytovávají na různých provizorních místech – v pečovatelských domech, tělocvičnách nebo i ve VIP sekci olympijského stadionu v Mnichově. Objevily se i úvahy ubytovat migranty v bývalém koncentračním táboře v Buchenwaldu,“ uvedl deník The Telegraph.

V loňském roce přijalo Německo podstatně více uprchlíků než v roce 2013, stalo se tak zcela dobrovolně v reakci na zhoršenou situaci ve světě. Počet azylantů pobývajících v Německu přesáhl dvě stě tisíc lidí. V roce 2014 k našim západním sousedům mířili nejčastěji Syřané, Íránci či Afghánci, letos převažují Kosované. Mnozí z nich si totiž ve své domovině vydělají v přepočtu jen necelých šest tisíc korun, v Německu mají šanci na podstatně vyšší příjmy. A značnou část z nich pak posílají domů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Získali jsme tajně pořízený záznam z pražského magistrátu. Zle, pane Pospíšile, zle je. Jde o vás

11:54 Získali jsme tajně pořízený záznam z pražského magistrátu. Zle, pane Pospíšile, zle je. Jde o vás

Pražský magistrát je pýchou Pirátů. Poté, co přišli o své zástupce ve vedení městských částí Prahy 4…