Uprchlíci půjdou i mimo Prahu. Musíme jim ale garantovat práci, ubytování a služby, myslí si experti

19.05.2022 13:20 | Zprávy
autor: vef

Některá česká města už mají problém pojmout další ukrajinské uprchlíky. Přerozdělujme je, nebo vzniknou další tábory, tvrdí expert pro server Aktuálně.cz.

Uprchlíci půjdou i mimo Prahu. Musíme jim ale garantovat práci, ubytování a služby, myslí si experti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Metropolitního asistenčního centrum pomoci Ukrajině hl. m. Prahy a Středočeského kraje v Kongresovém centru(KACPU)

O tom, že mnohá města – nejen Praha – jsou na hraně svých kapacit, co se týče přijímání uprchlíků, informuje mapa Člověka v tísni a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Aktuálně.cz z ní například vyčetlo, že v Praze je až o 36 tisíc uprchlíků z Ukrajiny více, než je hlavní město schopno zvládnout vzhledem k volným ubytovacím kapacitám, pracovním místům a místům v základních školách.

Mnoho uprchlíků je pak stále také v turistických ubytovnách v horských oblastech – mezi přetížené pak podle mapy patří obce v Krkonoších, na Šumavě a v Českém lese. Přehlcené jsou pak i Kralovy Vary či Plzeň, kde by ideálně měla města opustit více než polovina uprchlíků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jakub Janda byl položen dotaz

Jaký je váš názor?

Co si myslíte o vyloučení ukrajinského skeletonisty Vladyslava Haraskevyče z olympijského závodu? A jak se díváte na to, že sportovci mohou startovat pod neutrálním statusem? Ptám se vás jako bývalého sportovce a nyní politika. Jak se na to díváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš vyvěsí ukrajinskou vlajku. Dostal pochvalu od Kupky i TOP 09

21:15 Babiš vyvěsí ukrajinskou vlajku. Dostal pochvalu od Kupky i TOP 09

Místopředseda TOP 09 Lukáš Otys pochválil premiéra Andreje Babiše za vyvěšení ukrajinské vlajky na Ú…