Uprchlická krize nás odnaučila humanismu, lamentuje Lukáš Jelínek. Národovcům by dal test, a vidělo by se...

24.08.2017 21:52

Politolog Lukáš Jelínek, jenž má blízko k ČSSD, si v komentáři pro server Deník Referendum posteskl nad tím, že jedna věc se teroristům bohužel v Evropě podařila. Je to odnaučení se velké části evropské populace humanistickým zásadám, tvrdí Jelínek.

Uprchlická krize nás odnaučila humanismu, lamentuje Lukáš Jelínek. Národovcům by dal test, a vidělo by se...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek se nestačí divit, co se občas dočte na sociálních sítích Facebook. „Například jsem se na sociálních sítích dočetl, že George Soros už ovládá i papeže Františka. Kdo si jednou myslel, že svět je obětí jednoho velkého spiknutí, bude si to myslet napořád. Jen židobolševiky střídají ilumináti a ty pak zase třeba filantrop Soros a ‚nikým nevolené‘ neziskovky,“ kroutí hlavou politolog.

Papež František přitom podle Jelínka neříká nic jiného, než že lidský život je důležitý, každý lidský život. Proto všechny státy vyzval, aby zjednodušily proces spojování rodin uprchlíků. Uprchlíci by navíc podle prvního služebníka křesťanského Boha na Zemi měli dostávat i pracovní povolení, aby mohli ve svých dočasných domovech rovnou pracovat. Aby toho nebylo málo, papež také prohlásil, že by se uprchlíci měli seznamovat s kulturou ve svých nových domovech, ale Evropané by je neměli nutit, aby se vzdali své víry. Ať už je jakákoli. A za tyhle své nápady to papež pořádně schytal od „národovců“.

 „Pro jedny je zrádce, pro druhé snílek. Ačkoli je za ním dlouhý život ve velmi těžkých podmínkách Latinské Ameriky,“ pokračoval Jelínek.  

Celý komentář naleznete zde.

„Jestli se něco teroristům hlásícím se k islamismu skutečně povedlo, je to odnaučení velké části evropské populace humanistickým zásadám, které nás dosud odlišovaly od končin s totalitní či autoritářskou vládou a kulturním temnem. Důvěřuj, ale prověřuj. Proti této zásadě nelze říct ani popel. Leč ponižování druhých nebo vyvolávání paniky jsou už přes čáru. Jako onehdy na jihu Moravy, kde angažovaný občan povolal strážníky na podezřelá individua tmavé pleti – humanitární pracovnici a amerického vojáka v civilu,“ připomněl politolog jednání hodonínského zastupitele za hnutí Řád národa Roberta Sedlačíka.

Všem podobným „národovcům“ by nechal Jelínek vyplnit test, který musí absolvovat každý žadatel o české občanství. Ačkoli si o sobě myslí, že má obstojné znalosti v dějepisu, zeměpisu i češtině, není si jist, že by ten test dokázal vyplnit celý a bez problémů. A pokud by některý z těch „národovců“ v testu neuspěl, šup s ním pryč z republiky.

Pokud už nepřebírají spoluzodpovědnost za osud dalších lidských bytostí všichni lidé, měli by to prý dělat alespoň politici levice, protože právě levice prý vždy bojovala za posílení práv jednotlivce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…