Uprchlík žaluje Dánsko. A je si jist, že vyhraje

26.05.2016 16:13

Skupina pěti syrských uprchlíků žaluje Dánsko za to, že země v rámci svých protiimigračních opatření prodloužila lhůtu na shledání se s rodinou z jednoho na tři roky. Podle lidskoprávních aktivistů byla takováto žaloba jenom otázkou času. Informuje The Local.dk.

Uprchlík žaluje Dánsko. A je si jist, že vyhraje
Foto: archiv
Popisek: Dánsko, ilustrační foto

Prodloužení lhůty na shledání se s rodinou je jedním z protiimigračních opatření společně se zákonem, jenž umožňuje zabavit uprchlíkům část jejich majetku, které v Dánsku zavedla ministryně imigrace Inger Stojbergová.

Lidskoprávní aktivisté však již dříve varovali, že jde o porušení mnoha konvencí OSN nejen o lidských a uprchlických právech a že žaloba, která bude tyto zákony konfrontovat, je jen otázkou času.

„Je to naše poslední naděje,“ řekl šestnáctiletý Anas Omar Alzein, jehož otec by v případě neúspěchu musel zpátky do Sýrie za jeho matkou a sourozenci.

Právník skupiny pěti Syřanů Christian Dahlager si je však celkem jist tím, že zvítězí.

„Potřebujeme zastavit tento ilegální zákon. Nemá hodnotu a pevně a plně věřím, že zvítězíme napříč celým soudním systémem a klidně i před Nejvyšším soudem,“ řekl.

Celý text zde.

Stojbergová si však za svými zákony stojí. Přiznala, že sice v mnohém zkouší hranice lidskoprávních konvencí a že za to může nést následky, což je ale riziko, které je ochotná podstoupit. K samotné žalobě se nijak nevyjádřila.

Prodloužení čekací lhůty na znovushledání s rodinou je jen jedním z mnoha opatření, které Dánsko zavedlo ve snaze omezit migrační tok. Dalšími jsou například výrazně přísnější jazykové a zaměstnanecké podmínky pro získání povolení k pobytu, kratší povolenky, vyšší ceny za úřední úkony a tvrdší výběrová kritéria pro kvótní systém.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Oddluženi

Dobrý den proč nemají občané stejné podmínky jak firmy co jdou do insolvence ?? Proč nestačí splatit 30% dluhu do 7 let ??

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ruský plyn, ropa, hliník, uhlí, uran a diamanty nepatří Rusům.“ Zahřmělo z Polska

11:53 „Ruský plyn, ropa, hliník, uhlí, uran a diamanty nepatří Rusům.“ Zahřmělo z Polska

„Ať už bylo Rusko carské, sovětské nebo vedené Putinem, v průběhu staletí se nezměnilo. Řídí se stej…