Urazíš muslima, tak půjdeš sedět. Oni si ti zbylí zbabělci dají pozor. Podle Jana Čulíka se s nenávistníky příliš pářeme

23. 11. 2015 16:49

Jan Čulík se na Britských listech pustil do těžké kritiky současné České republiky. Je zde totiž mnoho pachatelů trestných činů, které však nikdo nestíhá. Mezi nimi jsou policie, všichni, kteří píší nenávistné komentáře na sociální sítě, a dokonce i prezident Miloš Zeman. Pokud je nebudeme stíhat, nastane anarchie, míní Čulík.

Urazíš muslima, tak půjdeš sedět. Oni si ti zbylí zbabělci dají pozor. Podle Jana Čulíka se s nenávistníky příliš pářeme
Foto: Petr Kupka
Popisek: Transparent odkazující k iniciativě usilující o život bez násilí a nenávisti.

„Téměř dva a půl milionu nenávistných komentářů na adresu menšin nebo některých sociálních skupin se během posledního roku objevilo na českém internetu,“ otevírá Čulík svou úvahu a kritizuje iniciativu HateFree Culture za to, že je „chabá a neefektivní“, protože na problémy jen ukazuje.

„Je nepochopitelné, proč nikdo důrazně nevyžaduje, aby byly tyto trestné činy stíhány,“ stěžuje si Čulík a jako příklad udává Skotsko. „Po pařížských útocích se na sociálních sítích objevilo 60 (!) verbálních trestných činů proti muslimům,“ píše Čulík a dodává, že jde o trestné činy, jejichž pachatelé jsou hnáni před soud.

„Pachatelé verbálních trestných činů jsou většinou zbabělci, a kdyby bylo za ně v ČR deset dvacet lidí odsouzeno do vězení, útoky by přestaly a došlo by k výraznému ozdravění české společnosti,“ míní šéfredaktor Britských listů a připomíná, že Rada Evropy chtěla, abychom prezidenta zbavili imunity, a šlo jej tak stíhat. „Je nepochopitelné, proč v této věci zůstávají české úřady v nečinnosti,“ hodnotí Čulík a obrací svůj zrak směrem k policii.

Celý text zde

„Trestně stíháni by zjevně měli být i příslušníci Policie ČR, kteří jsou verbálních trestných činů svědky a nevyšetřují je. Například ti, jež se účastnili dne 17. listopadu Zemanovy a Konvičkovy akce na Albertově, která byla zjevně trestným činem,“ napsal Čulík.

Pokud to takhle bude pokračovat dále, propadne se Česká republika do „fašizující anarchie“, a vyčlení se tak ze „společenství civilizovaných národů“.

Nakonec přidává varování pro všechny, kteří na sociálních sítích ventilují svou nenávist a frustraci. „Pachatelé verbálních trestných činů by si měli uvědomit, že jejich trestné činy na sociálních sítích zůstávají trvale k dispozici,“ upozorňuje, že může přijít čas, kdy to bude trestné i u nás, a potom bude mít policie dostatek důkazů na zavření všech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …