Úředník kritizoval politiky z tunelování, úřad na něj chystá trestní oznámení

23. 5. 2012 21:27

Další kritice, tentokráte přímo z vlastních řad, čelí Úřad regionální rady Severozápad. Vysoký úředník Leo Steiner se přidal ke kritice špatného rozdělování evropských dotací, teď za to na něj chce vedení úřadu podat trestní oznámení.

Úředník kritizoval politiky z tunelování, úřad na něj chystá trestní oznámení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

Steiner totiž na posledním jednání monitorovacího výboru prohlásil, že systém rozdělování dotací je korupční a nastavený ve prospěch ODS a ČSSD. Úřad už se obrátil na právníky, aby přichystali na Lea Steinera trestní oznámení pro pomluvu. „Byl to pomlouvačný útok, který se nezakládal na pravdě a neopíral se ani o minimální fakta,“ reagoval pro MF Dnes úřad oficiálním stanoviskem.

Steiner, který má třetí nejvyšší post v hierarchii úřadu, ale oponuje dále. Podle něj je celý systém nastavený tak, aby se evropské fondy vytunelovaly a peníze tekly politikům. Po tomhle projevu podal výpověď.

Ale už po dvou týdnech kontaktoval kvůli praktikám rozdělování policii. „Dávám policii informace o tom, co se na úřadě děje. Jsou to osobní schůzky, e-maily,“ popsal Steiner.

Nedávno zadaný audit prověřoval rozdělování evropských dotací na severu Čech. Ministerstvo financí, jež audit zadalo, nyní do Bruselu poslalo zprávu o pochybeních, kvůli kterým by příjemci dotací museli vrátit částku okolo půl miliardy korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Šest let jsem nebyl u Moravce." Okamura vyděsil. Odpálil bitku o ČT

10:44 ,,Šest let jsem nebyl u Moravce." Okamura vyděsil. Odpálil bitku o ČT

Poslanecká sněmovna měla v úterý volit členy Rady České televize. Jenže nakonec na volbu nedošlo, kd…