Úředník podává na Dobeše oznámení. Kvůli "šmírování" pošty

24.02.2011 16:18

Někdejší vysoký úředník ministerstva školství Jan Vitula hodlá podat na Josefa Dobeše trestní oznámení. Kvůli "šmírování" jeho emailové konverzace.

Úředník podává na Dobeše oznámení. Kvůli "šmírování" pošty

"Trestní oznámení připravují mí právníci. Bude na neznámého pachatele, protože chybí přímý důkaz, že to nařídil sám ministr," řekl serveru iDNES.cz Vitula. Podle něj je ale ministerstvo obecně špatně řízeno, takže ho situace možná ani nepřekvapuje.

"Důrazně prohlašuji, že nemám nic společného se sledováním mailové korespondence svých podřízených," bránil se Dobeš. Situaci ve čtvrtek vysvětloval premiéru Petru Nečasovi. Z jednání si prý odnesl porozumění.

Více: Nečas Dobeše podporuje. I při sledování podřízených

V minulých dnech už Dobeš čelil několika skandálům. Na konci roku prý byly některým jeho blízkým podřízeným vyplaceny nadstandardně vysoké odměny. Dostala je i Jana Machálková, o níž se spekuluje, že za ni Dobeš navíc psal i seminární práci. Poslední kauzou, která se provalila, je právě sledování emailových schránek klíčových zaměstnanců pomocí speciálního programu.

Vitula byl jeden ze sledovaných a rozhodl se bránit. Dříve měl na úřadu na starosti čerpání peněz z evropských fondů, ale ministr Dobeš ho odvolal. Prý bylo jeho čerpání neefektivní. Vůči tomu se Vitula sice ohradil, ale nebylo mu to nic platné - svou práci zpátky nedostal.

"Tam panuje totální paranoia. Potkal jsem tuhle na ulici před ministerstvem člověka, kterého jsem dobře znal, a on na mě gestikuluje, ať ho moc nezdravím, aby se mnou nebyl přistižen," podotkl.

Čtěte:

Zaměstnancům u Dobeše prohledával e-maily speciální program

TOP 09 běsní, Dobešův pád ale nechce. Kalousek myslí na Vondru

Ministr Dobeš schytal další ránu. Od žalobníčka na poradě 

John rýpal do Dobeše: Já bych Machálkové odměny nedal 

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

20:02 Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

Němečtí Zelení kromě programové shody s českými Piráty kopírují i předvolební vývoj popularity. Zatí…