Uskromněte se! Langšádlová vydává pokyn občanům

04.08.2021 12:25 | Ze sítí

Budeme jednou jezdit do Grónska na letní dovolenou? Poslankyně parlamentní strany TOP 09 Helena Langšádlová si to nemyslí. Svět je prý na okraji propasti. Miliardy tun ledu fuč, povodeň v Německu, pravidelné požáry v Austrálii i tornádo na Moravě jsou toho údajně důkazem. „Myslete na vnoučata a uskromněte se!“ burcuje politička. A řešení?

Uskromněte se! Langšádlová vydává pokyn občanům
Foto: Repro ČT
Popisek: Helena Langšádlová v Událostech, komentářích

„Změna klimatu není problém popsaný jen na papíru. Kvůli klimatické změně přišlo nedávno Grónsko o 8,5 mld. tun ledu. V zemi, kde bychom v minulých desetiletích a staletích nenašli teploty nad nulou, se nyní naměřila teplota téměř 20 stupňů Celsia,“ všímá si v tweetu Langšádlová zprávy, kterou přinesly Seznam zprávy.

„Vzpomeňme si také na nedávné povodně či větrné smrště u nás nebo v Německu, velké požáry v Austrálii a dlouhá období sucha po celém světě.“ Připomíná dále politička s tím, že někteří živočichové a rostliny nám podle ní doslova vymírají před očima.

U předvolebních výkřiků ale politička nekončí a přináší i jasná řešení. Máme se prý uskromnit a „hledat zelenější cestu, aby i naše děti a vnoučata mohly přenechat planetu svým dětem s nezničenou přírodou,“ píše poslankyně a důrazně dodává: „Je nejvyšší čas přestat zavírat oči před klimatickými změnami.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…