Ústavní soud rozhodne o tom, zda budou muset být insolvenční správci v provozovnách skutečně přítomni

17.02.2016 6:34 | Zprávy

Ústavní soud (ÚS) se dnes vyjádří k povinnosti insolvenčních správců trávit úřední hodiny ve své provozovně. Povinnost stanovilo vyhláškou ministerstvo spravedlnosti. Podle 21 senátorů, za které jednal Petr Bratský (ODS), je sporná část předpisu v rozporu s platným insolvenčním zákonem i se zdravým rozumem. Jde prý o exces výkonné moci.

Ústavní soud rozhodne o tom, zda budou muset být insolvenční správci v provozovnách skutečně přítomni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do budovy Ústavního soudu

Vyhláška říká, že provozovna musí mít aspoň jeden den v týdnu úřední hodiny pro veřejnost, a to nejméně šest hodin. Sporná část předpisu pak stanovuje, že insolvenční správce má být v úředních hodinách v provozovně přítomen a vykonávat činnosti související s řízením, například shromažďovat podklady, jednat s dlužníkem a umožňovat účastníkům řízení nahlížet do seznamu pohledávek a souvisejících dokumentů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za tohle bude doživotí.“ Co SPD vyvěsila, překoná černocha s nožem

11:12 „Za tohle bude doživotí.“ Co SPD vyvěsila, překoná černocha s nožem

SPD přichází s novou, provokativní kampaní. Týká se také migrace, stejně jako pověstný „černoch s no…