Ústecká ČSSD je pro Rusnoka, pokud sněmovna nebude rozpuštěna

15.07.2013 16:16

V případě, že se nepodaří rozpustit sněmovnu, podpoří ústecká ČSSD vládu Jiřího Rusnoka. Shodla se na tom jako jedna z prvních krajských organizací, sociální demokracie zatím takový krok zvažuje.

Ústecká ČSSD je pro Rusnoka, pokud sněmovna nebude rozpuštěna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu Jiřího Rusnoka

Ústečtí sociální demokraté v prohlášení opakují, že nejlepším řešením současné situace je rozpuštění sněmovny a předčasné volby. Pokud se ale ve středu nenajde dost hlasů pro rozpuštění dolní komory, je podle nich třeba udělat vše, aby se zabránilo pokračování vlády ODS, TOP 09 a LIDEM. "Jsme přesvědčeni, že je třeba se spolupodílet na záchraně naší země a konat v zájmu občanů ČR, a tak aktivně vyjádřit podporu vládě Jiřího Rusnoka," uvedl krajský výkonný výbor.

Již v minulém týdnu se šéf ústecké ČSSD Radek Schrefer nechal slyšet, že Rusnokův kabinet je lepší než jakákoliv pravicová vláda. Také zástupci dalších krajských organizací uvedli, že by jejich strana měla zvážit podporu úřednickému kabinetu, pokud se nenajde 120 hlasů pro rozpuštění sněmovny. O tomto kroku uvažuje i vedení sociálních demokratů, z něhož jsou však na adresu nové vlády slyšet také kritické hlasy. ČSSD vadí zejména obsazení Ministerstva financí neúspěšným prezidentským kandidátem Janem Fischerem. O dalším postupu by předsednictvo strany mělo rozhodnout tento pátek. V případě, že Rusnokův kabinet nedostane důvěru, řeknou si sociální demokraté při druhém pokusu o sestavení vlády o post premiéra.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč sem leze? Zeman sejmul migranty a šokoval slovy o Trumpovi

12:14 Proč sem leze? Zeman sejmul migranty a šokoval slovy o Trumpovi

Prezident Miloš Zeman je druhý den na návštěvě Karlovarského kraje. Dnes krátce před polednem se seš…