Ústecký kraj chce řešit nepřizpůsobivé. Zákonem

4. 9. 2011 20:32

Ústecký kraj navrhl změny zákonů, které mají řešit napětí v sociálně vyloučených lokalitách. Chce, aby například rušení veřejného pořádku byl trestný čin. Kraj tak reaguje na vyhrocenou situaci ve Šluknovském výběžku, kde už od poloviny srpna lidé opakovaně protestují proti nepřizpůsobivým Romům.

Ústecký kraj chce řešit nepřizpůsobivé. Zákonem

Kraj chce zpřísnit tresty za drobné krádeže a přestupky jako je rušení nočního klidu nebo obtěžování sousedů, takové opakované jednání má být podle návrhu kvalifikováno jako trestný čin.

"Vzhledem k časté migraci pachatelů počítá návrh také se zřízením centrální evidence přestupků, kde bude možné sledovat skutečný počet prohřešků proti občanskému soužití bez ohledu na místo pobytu," vysvětlila hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, která v úterý zamíří jednat se starosty přímo do Šluknovského výběžku.

SLEDUJEME téma Romové

Navrhuje také změny zákonů v oblasti poskytování bydlení osobám v hmotné nouzi. "Nová úprava jasně vymezuje, co je to sociální bydlení, jak určit oprávněnou osobu, poradenství v otázkách zajištění sociálního bydlení, jednoznačně stanovuje postup při uzavírání nájemních smluv a úhrad energií," popsala krajská mluvčí Magdaléna Hanáčková.

Loterijní zákon navrhuje kraj pozměnit tak, aby dával obcím více pravomocí regulovat počet a umístění heren a videoterminálů.

Na severu Čech v posledních měsících roste napětí mezi starousedlíky a Romy. Situace se vyhrotila počátkem srpna, kdy skupina pěti Romů zaútočila mačetami na osazenstvo herny v Novém Boru na Českolipsku. O 14 dnů později pak údajně zaútočila skupina až 20 Romů na mnohem menší skupinku v Rumburku. V posledních dvou týdnech se protiromsky zaměřené demonstrace, při nichž musela zasahovat i policie, odehrály na několika místech na severu Čech.

Čtěte:

Na Cikány platí jen tvrdá ruka. Drsná reportáž z Ústecka

Senátoři se pustili do "cikánů". Nepracují a řádí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman natřel Německo a „klimatické šílence“. Před projevem překvapil Pirát, ale utřeli ho

10:36 Zeman natřel Německo a „klimatické šílence“. Před projevem překvapil Pirát, ale utřeli ho

Prezident republiky Miloš Zeman promluvil v Poslanecké sněmovně. Jak se již stalo tradicí, přišel ta…