Ústecký kraj má pracovní skupinu pro sociálně vyloučené lokality

29.02.2012 15:17

Rada Ústeckého kraje ustavila na základě problémů s přetrvávajícím sociálním napětím a jeho postupnou eskalací v oblasti Šluknovska a sociálně vyloučených lokalitách na území Ústeckého kraje pracovní skupinu pro sociálně vyloučené lokality. V čele této skupiny stojí radní Martin Klika.

Ústecký kraj má pracovní skupinu pro sociálně vyloučené lokality
Foto: red
Popisek: Hejtmanka Jana Vaňhová ve své kanceláři

Jak ParlamentníListy.cz informoval tiskový odbor kraje, důvodem vzniku pracovní skupiny je snaha Ústeckého kraje o koncepční a koordinované řešení těchto problémů, a to v rámci kompetence dané Ústeckému kraji, potažmo Krajskému úřadu Ústeckého kraje.

K návrhu na vytvoření pracovní skupiny kraj podle dostupných informací vede skutečnost, že dosud například podstatně chybí ucelený program opatření, jeho vzájemná provázanost a koordinace, finanční zdroje pro realizaci, synergické působení mezi různými aktéry a přehled projektů na místní úrovni, výčet lidí a organizací, kteří opatření uvedou v život a udrží po potřebně dlouhou dobu.

V pracovní skupině jsou zastoupeni: politické vedení Ústeckého kraje, Krajský úřad Ústeckého kraje (odbor sociálních věcí a zdravotnictví), Policie ČR (krajské ředitelství), Úřad práce ČR (krajská pobočka) a Agentura pro sociální začleňování (odbor pro sociální začleňování v romských lokalitách Úřadu vlády ČR).

Samozřejmostí je také spolupráce pracovní skupiny s příslušnými orgány státní správy, zejména pak s Úřadem vlády, Ministerstvem vnitra a Ministerstvem práce a sociálních věcí, ale také například s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v oblasti odborného výzkumu a jednotlivými městskými policiemi na úrovni obcí s rozšířenou působností.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…