Ústecký kraj má pracovní skupinu pro sociálně vyloučené lokality

29. 2. 2012 15:17

Rada Ústeckého kraje ustavila na základě problémů s přetrvávajícím sociálním napětím a jeho postupnou eskalací v oblasti Šluknovska a sociálně vyloučených lokalitách na území Ústeckého kraje pracovní skupinu pro sociálně vyloučené lokality. V čele této skupiny stojí radní Martin Klika.

Ústecký kraj má pracovní skupinu pro sociálně vyloučené lokality
Foto: red
Popisek: Hejtmanka Jana Vaňhová ve své kanceláři

Jak ParlamentníListy.cz informoval tiskový odbor kraje, důvodem vzniku pracovní skupiny je snaha Ústeckého kraje o koncepční a koordinované řešení těchto problémů, a to v rámci kompetence dané Ústeckému kraji, potažmo Krajskému úřadu Ústeckého kraje.

K návrhu na vytvoření pracovní skupiny kraj podle dostupných informací vede skutečnost, že dosud například podstatně chybí ucelený program opatření, jeho vzájemná provázanost a koordinace, finanční zdroje pro realizaci, synergické působení mezi různými aktéry a přehled projektů na místní úrovni, výčet lidí a organizací, kteří opatření uvedou v život a udrží po potřebně dlouhou dobu.

V pracovní skupině jsou zastoupeni: politické vedení Ústeckého kraje, Krajský úřad Ústeckého kraje (odbor sociálních věcí a zdravotnictví), Policie ČR (krajské ředitelství), Úřad práce ČR (krajská pobočka) a Agentura pro sociální začleňování (odbor pro sociální začleňování v romských lokalitách Úřadu vlády ČR).

Samozřejmostí je také spolupráce pracovní skupiny s příslušnými orgány státní správy, zejména pak s Úřadem vlády, Ministerstvem vnitra a Ministerstvem práce a sociálních věcí, ale také například s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v oblasti odborného výzkumu a jednotlivými městskými policiemi na úrovni obcí s rozšířenou působností.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opice! Asi brzo umře. Čaputová si vyslechla svoje. A pak přišla rána Babišovi

19:45 Opice! Asi brzo umře. Čaputová si vyslechla svoje. A pak přišla rána Babišovi

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vystoupila jako host v pořadu Inkognito vysílaném v TV JOJ. Ni…