Úsvit jde do eurovoleb s plakátem, který přinesl úspěch ve Švýcarsku

23.04.2014 14:42 | Zprávy
autor: vam

S plakátem zobrazujícím skupinu bílých a jednu černou ovci doplněným nápisy „Podpora rodinám, ne nepřizpůsobivým“ a „Práci našim, ne imigrantům“ vstupuje do předvolebního klání o křesla v Evropském parlamentu hnutí Úsvit vedené poslancem Tomio Okamurou. Plakát bude vylepen na více než deseti tisících výlepových plochách ve všech městech a obcích České republiky.

Úsvit jde do eurovoleb s plakátem, který přinesl úspěch ve Švýcarsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr hnutí Úsvit Tomio Okamura

Hnutí přiznává, že inspirací pro vznik plakátu byla úspěšná kampaň odpůrců imigrace před referendem, které proběhlo ve Švýcarsku v únoru 2014. Podle serveru iDnes.cz je ale tento nápad starší, už před několika lety motiv bílé ovce vyhánějící ovci černou použila v propagačním letáku švýcarská strana SVP a u nás před pěti lety později rozpuštěná Národní strana.

Okamura bývá často kritizován pro své údajně extremistické názory. Ilustračním příkladem je hlavní stránka hnutí Úsvit, kde Okamura píše: „Říkám Vám jasně: Nechci u nás nepřizpůsobivé menšiny, nechci mešity, nechci zahalené lidi, nechci cizince parazitující na našem sociálním systému...“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

David Smoljak byl položen dotaz

Co by teda měla ČR a EU udělat?

Jak zajistit spravedlivý mír a jak Ukrajině garantovat bezpečnost? Mluví o tom dost politiků, ale já upřímně nevím, co má být tou garancí? Spravedlivý mír chápu, jen se tedy obávám, že k němu asi nedojde. USA chce kapitulaci Ukrajiny a EU proto spravedlivý (ani jiný) mír nedělá nic.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zlatý záchod“ Mindič nalezen. A vyfocen

12:15 „Zlatý záchod“ Mindič nalezen. A vyfocen

Novináři deníku Ukrajinská pravda vypátrali Timura Mindiče. V Izraeli. Blízký spolupracovník prezide…