Útok na Ester Ledeckou hned po zlatu. I na otce Janka

8.2.2022 10:04 dop. | Ze sítí

Češka Ester Ledecká i na olympijských hrách v Pekingu potvrzuje svou pověst královny zimních sportů, když dominovala závodu v paralelním obřím slalomu na snowboardu a zajistila tak Česku, že letošní první olympijská medaile bude rovnou ze zlata. Ne všichni jsou ale k Ledecké a k její rodině uctiví. Už před závodem se ozývaly negativní hlasy. Ledecká je prý babochlap a autistka, zaznělo od častého kritika Andreje Babiše. Známý český investor v legraci nadhodil, že za to mohou písničky Janka Ledeckého.

Útok na Ester Ledeckou hned po zlatu. I na otce Janka
Foto: Vít Hassan
Popisek: Dvojnásobná zlatá medailistka ze zimní olympiády 2018 Ester Ledecká

Anketa

Je dnešní situace Ukrajiny stejná jako situace Československa roku 1938?

hlasovalo: 48446 lidí
Ještě než závod skončil triumfem Ledecké, se ozval známý twitterový „vtipálek“ a sprosťák Marek Vondrák, který se sám označuje za pravicového liberála. „Lidsky je mi strašně nesympatická Ester Ledecká. Přijde mi odtažitá, chladná, arogantní, nejde z ní pozitivní energie, vřelost, nic pozitivního,“ zhodnotil krásu duše naší olympioničky. Závěrem ji označil za autistku. Celý svůj komentář raději označil jako „unpopular opinion“, česky „nepopulární názor“, což často dělají lidé ve správné předtuše negativních reakcí, kterých se jim za jejich výpady dostane. Ne vždy je ale Vondrák kritizován. Na serveru Forum24.cz ho nedávno hodnotila fanynka Miroslava Kalouska Jenny Nowak jako vtipálka, či glosátora. I ona ovšem připustila, že může jít o nevhodný humor.

 

Jiný uživatel se mu pokusil vysvětlit, že jde o projev soustředění na maximální výkon. „Když máš být nejlepší na světě v individuálním sportu, tak to musíš dělat jinak,“ napsal.

 

Vondrák pak jako protiklad uvedl úspěšnou biatlonistku Gabrielu Soukalovou (dříve také Koukalovou), jejíž komunikace s médii, úsměvy a obecně přístup hodnotí jako vřelejší a příjemnější.

 

Další uživatel poté v diskusi podotkl, že Soukalová už fanouškům žádnou sportovní radost nedělá, neboť profesionální sport poměrně předčasně opustila a nyní zakládá rodinu. Jiný uživatel podotkl, že Soukalová jezdila závody vždy s výborným make-upem.

Na to reagoval i Vondrák. Ledecká na mě působí jako babochlap, napsal člověk, jehož profilová fotka se pyšní obrázkem komerčně úspěšného čističe odpadů. Ten si tam Vondrák umístil poté, co jeho orální aplikaci doporučoval expremiérovi Andreji Babišovi.

Na Vondrákův příspěvek reagoval i investor, milionář a host pravděpodobně největšího počtu podcastů v České republice Radovan Vávra. Ten si pro změnu rýpnul do otce Ester Ledecké, hudebníka Janka. „Kdybyste celej život musel poslouchat ty písničky...“ přisadil si v otázce osobního projevu čerstvé olympijské šampionky.

 

Na téma neustálého českého nadávání na všechno a všechny si trochu zašprýmoval i známý režisér Jiří Strach. „Ester Ledecká má zlato z Číny. Smím z toho mít radost, nebo mě twitter sežere?“ zeptal se osazenstva twitteru.

 

Na to reagoval lidovecký místopředseda a poslanec Ondřej Benešík, který připomněl stav čínských svobod: „Jirko, na rozdíl od komunistické Číny, tady můžeš psát, že máš z něčeho radost. Můžou Tě hejtit, můžou Tě nenávidět, ale státem za to perzekvovaný nebudeš. V ale Číně být můžeš...“

 

Jiní si z úspěchu Ledecké udělali prostor pro sebeprezentaci. „Jenom, než budou gratulovat Fiala a spol., připomínám, že snowboard je levicový,“ použil někdejší výrok exprezidenta Václava Klause pro svůj vtip komentátor Petr Honzejk. Naráží také na skutečnost, že po každém sportovním úspěchu se nevyhnutelně vyrojí gratulace od politiků a od těch, kteří by se do politiky rádi dostali.

 

Jenže premiér Fiala už gratuloval a byl mezi vůbec prvními. „Gratuluji Ester Ledecké k obhajobě zlata v paralelním obřím slalomu na snowboardu! Obhájit vítězství na OH je mimořádný úspěch, děkuji za skvělou reprezentaci ČR,“ napsal předseda vlády.

 

 

Mezi ty, kdo už gratulovat stihli, patří také šéf lidovců a místopředseda vlády Marian Jurečka. „Jízda z kopce je disciplína, to každý známe, mít obě nohy na jednom prkně to už je výzva, ale to, jak to umí Ester Ledecká, je něco úplně neuvěřitelného,“ napsal.

 

Za hezké ráno poděkovala Ledecké i možná prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. „Děkujeme za hezké ráno a posílám velikou gratulaci,“ napsala o „neuvěřitelné“ Ledecké.

 

Sportovní komentátor Petr Svěcený pak po úspěchu Ledecké přispěchal se statistikami. Ty hovoří jasně. Ledecká se svým dnešním triumfem zařadila k legendárním Zátopkovi, Železnému, Čáslavské a Sáblíkové.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marek Korejs

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle fakt Klaus řekl?“ Exprezident píchl do vosího hnízda. Ale řada lidí souhlasí…

4:44 „Tohle fakt Klaus řekl?“ Exprezident píchl do vosího hnízda. Ale řada lidí souhlasí…

„Myslím si, že máme asi nejhorší vládu v našich dějinách. Ale je to naše vina, že jsme je zvolili,“ …