Útok na romského zpěváka Bendiga na Slavících. Domluveno předem. Prasklo to. A je zle

22.02.2024 19:59 | Monitoring

Zpěvák Jan Bendig velmi zklamal své fanoušky, policie dnes uvedla, že listopadový incident, kdy byl moukou posypán na Českém slavíkovi, byl zinscenován, aby na sebe upoutal pozornost. Útok byl původně vnímán rasisticky. Bendigovi hrozí nyní pokuta až padesát tisíc korun. Na sociální síti je za lhaní zpěvák ostře odsuzován, například politikem Matějem Gregorem.

Útok na romského zpěváka Bendiga na Slavících. Domluveno předem. Prasklo to. A je zle
Foto: Youtube
Popisek: Muž před vyhlašováním hudební ankety Český slavík posypal zpěváka Jana Bendiga moukou

Zpěvák Bendig dříve v rozhovorech často uváděl, že jako Rom v životě čelil nespočtu rasistických útoků, kvůli kterým trpěl. O to paradoxnější je, že podle výsledku šetření policie si jeden takový útok vymyslel a strhl jím na sebe pozornost na sledovaném slavnostním galavečeru Český slavík.

S mužem, který na něj vysypal mouku a vykřikoval při tom rasistické urážky, byl předem domluvený a neváhal lhát i svým věrným fanouškům.

„Kriminalisté celý incident na Českém slavíkovi prověřili a detektivové z odboru extremismu a terorismu zjistili, že oba účastníci se na celé události domluvili. Z tohoto důvodu nebyl spáchán žádný trestný čin a celý případ byl odložen,“ řekl pro pořad Showtime mluvčí policie Richard Hrdina.

Nyní oběma aktérům incidentu hrozí pokuta až 50 000 korun.

Případ je nyní předmětem mnoha diskusí v českém internetovém prostředí. Vyjádřil se také mladý politik Matěj Gregor, předseda euroskeptického spolku Odchod.eu. Upozornil, že podobné nešťastné nápady uškodí menšinám.

„Jan Bendig musel v životě snášet tolik rasistických útoků, až si je musel začít sám vymýšlet. Takové dementní excesy hází klacky pod nohy těm, kteří se s opravdovou diskriminací setkávají. A přesně na takové falešnosti a lži stojí celá WOKE kultura sněhových vloček,“ uvedl na sociální síti X. „Příště třeba přijde s tím, že mu Palo Habera v mládí sahal na zadek,“ dodal v dalším komentáři.

 

 

I další diskutující Bendiga kritizoval. „No jo, Bendig chtěl pozornost, ale dostalo se mu jiné, než doufal,“ zazněl jeho názor v diskusi.

Jiní poznamenali, že Gregor a Bendig si nemají co vyčítat, vzpomenuty byly Gregorovy výroky k rusko-ukrajinskému konfliktu. „Bendig si vymyslí rasistický útok, Gregor zase katastrofické scénáře, když nebudeme lézt Rusku do řiti. Oba stejní kreténi,“ nebral si servítky přispěvatel do diskuse.

„Bendig je typický příklad toho, když se údajným rasismem nebo třeba homofobií někdo hodlá zviditelnit. Začali to aktivisti, pokračují v tom celebrity,“ stálo následně v reakci.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Protiústavní.“ Jana Zwyrtek Hamplová chce umlčení v Senátu hnát výš

21:30 „Protiústavní.“ Jana Zwyrtek Hamplová chce umlčení v Senátu hnát výš

Horní komora Parlamentu se rozhodla sněmovní verzi novely občanského zákoníku ohledně uzavírání part…