Útok na turisty v egyptské Hurgadě: Tři turisté pobodáni, jeden pachatel mrtev

09.01.2016 6:09 | Zprávy

Dva ozbrojenci v pátek podle egyptského ministerstva vnitra přepadli v rudomořském letovisku Hurgada turistický hotel Bella Vista, který mají v nabídce i české cestovní kanceláře. Policie je záhy zneškodnila, jednoho zabila a druhého vážně zranila, uvedlo ministerstvo vnitra. Podle egyptských úřadů útočníci stačili předtím pobodat tři turisty, dva z Rakouska a jednoho ze Švédska. Jejich stav prý není vážný. Češi jsou podle českého ministerstva zahraničí v pořádku.

Útok na turisty v egyptské Hurgadě: Tři turisté pobodáni, jeden pachatel mrtev
Foto: 4ever.sk
Popisek: Egypt, ilustrační foto

V první chvíli některé zdroje hovořily o dvou zraněných turistech, z Německa a Dánska. To se podle agentury AP ukázalo jako mylná informace v rámci zmatku bezprostředně po útoku.

Zastřeleným útočníkem je student z káhirského předměstí

Pachatelé se na místo dostali přes moře a útočili u vstupního vestibulu budovy, byli vyzbrojeni vzduchovkami a noži, upřesnilo egyptské ministerstvo vnitra v prohlášení. Předtím hovořilo i o pásu s výbušninou, ale později již nikoli. Zastřelený útočník je podle ministerstva 21letý student z káhirského předměstí Gíza.

Motiv útoku, či kdo za ním případně stojí, není zatím jasné. Podle agentury AP je podezření, že šlo o radikály. Útok se udál krátce poté, co se skupina Islámský stát přihlásila ke čtvrtečnímu útoku u hotelu na předměstí Káhiry nedaleko pyramid.

Čeští turisté jsou v pořádku

Česká cestovní kancelář Exim Tours má nyní v hotelu Bella Vista dva klienty na jednom pokoji, oba jsou v pořádku, řekl ČTK marketingový ředitel cestovní kanceláře Stanislav Zíma. Egyptská policie podle něj oblast kolem hotelu Bella Vista uzavřela.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Výjimka z migračního paktu

Zajímalo by mě, jak dlouho bude pro nás platit ta výjimka? Kdo a na základě čeho rozhodne o jejím skončení? A znamená to, že je podmíněna tím, že budeme přijímat uprchlíky z Ukrajiny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Metnar sundal vlajku, Zdechovský už křičí. Ale pochvala přišla

18:50 Metnar sundal vlajku, Zdechovský už křičí. Ale pochvala přišla

Ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO) nechal ve středu sundat ukrajinskou vlajku z budovy ministerstva…