Utrpení Romů na Hlaváku: Aktivistu vyhodili, krmil děti. Už krouží slovo na R

13.05.2022 10:49 | Ze sítí
autor: vef

Urbanista a zastupitel třetí pražské městské části Michal Žaloudek se rozepsal na svém twitterovém účtu o své dobrovolnické směně na pražském Hlavním nádraží. Podle jeho slov byla emočně vyčerpávající. Svůj příběh pak pro Britské listy popsal i Pavel Veleman – ten se věnoval romským uprchlíkům – a tomu, jak byl z hlavního nádraží vykázán.

Utrpení Romů na Hlaváku: Aktivistu vyhodili, krmil děti. Už krouží slovo na R
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ukrajinští uprchlíci před úřadem práce

„Včerejší směna na Hlaváku byla emočně vyčerpávající. Do toho na moje video na facebooku reagují agresivně další a další lidi. Ať táhnou zpátky na Ukrajinu, ať si je sluníčka vezmou domů, a co naši bezdomovci atd. 2015 vibes jsou zpátky. Solidarita už je zase extremismus,“ napsal úvodem Žaloudek.

„V nádražní hale pobíhají a polehávají desítky dětí včetně kojenců a člověku by jich bylo líto, i kdyby zrovna žádná válka, před kterou utíkají, nebyla. Jaký ty děti asi čeká život? Vždycky si v takových případech vzpomenu na kecy o stejný startovací čáře a udělá se mi špatně,“ dodal.

„Rodiny, se kterými jsem mluvil, prý maďarské občanství nemají. Jejich vina je asi to, že jsou často ve větších rodinách (ale ne všichni), že jsou na segregaci zvyklí a přijímají ji se znervózňující samozřejmostí, a že jsou zřejmě často negramotní, takže prakticky bezbranní,“ zmínil Žaloudek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…