Úvěrový rating Česka už se zřejmě nezlepší a může za to eurozóna

13.12.2011 19:39 | Zprávy

Důvěra ve schopnost ČR splácet úvěry stále klesá. Ratingová agentura Fitch nyní snížila očekávání úvěrových ratingů Česka a dalších evropských států z pozitivních na stabilní, neboli nevidí v nejbližší době šanci na zlepšení. Na hodnocení jednotlivých zemí má lví podíl zhoršení ekonomického stavu eurozóny.

Úvěrový rating Česka už se zřejmě nezlepší a může za to eurozóna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Euro

"Kvůli silnému hospodářskému a finančnímu propojení budou země střední a východní Evropy negativně zasaženy zhoršením výhledu ekonomického růstu a zvýšeným finančním tlakem v eurozóně," uvedla společnost Fitch pro agenturu Reuters.

Úvěrovou spolehlivost České republiky hodnotí Fitch známkou A+ u devizových závazků a o stupeň vyšší rating AA- u dluhu v českých korunách. Pozitivní vývoj společnost očekávala po loňských parlamentních volbách poté, co příznivě zhodnotila plány nové vládní koalice na snižování rozpočtového deficitu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jhe

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

Vy opravdu věříte tomu, že není jasné, kdo volby vyhraje?

A proč jestli tu nechcete vládu ANO s komunisty nebo třeba s SPD, tak proč není vůle, aby se na vládě s ANO dohodla třeba koalice SPOLU? Vždyť třeba vy jste už ve vládě s ANO byli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tři Putinovy požadavky, tři NE z Ukrajiny. Prý by to byla kapitulace

7:47 Tři Putinovy požadavky, tři NE z Ukrajiny. Prý by to byla kapitulace

Už jsou známy tři červené linie ruského prezidenta Vladimira Putina vůči Ukrajině. Vláda v Kyjevě ty…