Už dost. Soumrak Kalouska! Na internetu koluje úderný leták

15.03.2013 11:57

Občanské organizace, protestující proti současné vládě a požadující její odchod, svolávají na 7. dubna na Václavské náměstí demonstraci. Hlavním organizátorem akce je Holešovská výzva. Jsou na ni zváni „všichni, kteří už nemají co ztratit“ a je inzerována prostřednictvím pozoruhodných letáků šířených na internetu. Ty vyzývají k soumraku kmotrů či výpovědi vládě.

Už dost. Soumrak Kalouska! Na internetu koluje úderný leták
Foto: Slávek Popelka
Popisek: V neděli 7. dubna od 13.00 se na Václavském náměstí uskuteční celonárodní shromáždění.

Anketa

Která z levicových stran je vám nejbližší?

21%
63%
5%
hlasovalo: 13399 lidí

„Už dost!“ píše se velkým písmem na jednom z letáku. Dost už prý bylo exekutorů, prodejných soudců, úplatných politiků a vůbec všech, kteří škodí této zemi. Proto je na Václavské náměstí svolávána demonstrace „celé armády nezaměstnaných a těch, kteří už nemají co ztratit“. Ti všichni jsou vyzýváni: „Ukažme Kalouskům a kmotrům, co si o nich myslíme.“ S sebou si mají vzít i spacáky, aby akce mohla případně pokračovat i v dalších dnech.

Akci organizuje několik občanských sdružení, kromě Holešovské výzvy například iniciativy Čas na změny či Už brzy. Přidat se k nim ale prý může každý, protože na každém záleží. K tomu již několik dní vyzývá i motorizovaný tlampač, popojíždějící po Václavském náměstí.  

Na akci zve i leták, který se objevil na stránkách facebookové skupiny „Stydím se za vládu ČR a chci její demisi“. Temně vyvedený poutač zve na Václavské náměstí na „celonárodní protest“, který je koncipován jako „soumrak kmotrů“. Pod letákem se na stránkách objevuje zajímavá výzva: „Už brzy budou bez práce! Celonárodní hnutí se zvedne 7. dubna a neustane, dokud bude ve vládě a v parlamentu sedět jediný politik.“

Další leták zve na Václavské náměstí pod heslem „Dáme vládě výpověď“. Tato výzva k rozvázání smlouvy se rovněž objevila na stránkách facebookové skupiny, stydící se za současnou vládu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …