Už je tu zase „starej Tullamore". Babišův šéfredaktor pozorně sleduje návštěvu dalajlámy

17.10.2016 19:58

Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF Dnes patřící Andreji Babišovi (ANO), se svérázným způsobem vyjádřil k návštěvě tibetského duchovního vůdce dalajlámy v Praze. Rýpl si do předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) a nepřímo do šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska. Neodpustil si ani kopanec do slovenského prezidenta Andreje Kisky, který dalajlámu přijal.

Už je tu zase „starej Tullamore". Babišův šéfredaktor pozorně sleduje návštěvu dalajlámy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Plesl
reklama

Na Hradčanském náměstí přivítala tibetského duchovního vůdce minimálně tisícovka lidí, občanský aktivista Tomasz Peszyński tvrdí, že šlo o mnohem víc lidí – dva a možná i tři tisíce osob. Ať už jich bylo více či méně, šéfredaktor Babišova deníku si vůči těmto občanům nebral servítky. „Divím se, že si sociologické agentury nechaly ujít příležitost promluvit si na jednom místě se všemi voliči Strany zelených, TOP 09 a Sobotkovy budoucí ČSSD,“ nešetřil kousavými slovy novinář na sociální síti Facebook.  

A tím zdaleka neskončil. „A při odchodu z Hradčanského náměstí všichni na protest vůči čínskému komunismu a nadřazování obchodních zájmů nad těmi vyššími povinně odevzdají své iPhony, samsungy a huaweie,“ psal Plesl dál.

Dalajláma promluvil k přítomným, zavzpomínal na prezidenta Václava Havla a prozradil, že má sen. Jednoho dne by podle duchovního vůdce mohlo žít celé lidstvo v míru jednotného společenství ne nepodobného dnešní Evropské unii. Z jeho úst také zaznělo, že celá řada dnešních státníků hledí na ekonomické vztahy s Čínou a odmítá se setkat s tibetským duchovním vůdcem. Dalajláma však přítomným připomněl, že rozvoj ekonomiky sám o sobě neučiní lidi šťastnějšími.

Plesl však ekonomické zájmy zmínil a opět je spojil s premiérem Sobotkou. „Jestli chce pan Sobotka přilákat k ČSSD mladé městské liberály, musí dnes bezpodmínečně zapomenout na závazky svého nejlepšího přítele a setkat se s dalajlámou. To ovšem premiér neudělá, protože nejlepší přítel je nejlepší přítel a jeho závazky jsou víc než programové záměry vypouštěné po prohraných volbách jako pouťové balónky do deníku Právo... Takže celé to povolební rétorické cvičení si Bohuslav Havel Sobotka mohl odpustit,“ vyjádřil svůj názor.

Pár slov padlo i k předsedovi Miroslavu Kalouskovi, byť jen náznak, protože jeho jméno přímo nezaznělo. Plesl nikoli poprvé zmínil Bechyni, kde Kalousek žije, a ve spojitosti s ní i whisky Tullamore Dew. „Snad to dneska starej Tullamore vydrží a dojde si k Jeho Svátosti pro bílou šáličku střízlivej,“ pokračoval ve slovní palbě.

Mimoto uveřejnil text agentury Reuters, v němž se praví, že Čína zvažuje, jak zareagovat na skutečnost, že slovenský prezident Andrej Kiska nic nedal na protesty čínské ambasády v Bratislavě a s tibetským duchovním vůdcem se setkal. Podle Babišova novináře už na Slovensku sčítají škody prezidentova rozhodnutí.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…