Uzavřené obce na Hané. Bude to muset být ještě tvrdší, obává se tamní senátorka

16.03.2020 19:01

Senátorka Jitka Chalánková se vyjádřila k uzavření jednadvaceti obcí na Olomoucku. Do zasažených obcí se nikdo nedostane tam ani ven. „Opatření jsou jistě správná, jen je třeba doladit zmatky, které je doprovázejí. Určitě by bylo lepší, kdyby byl ustanoven ústřední krizový štáb pod velením ministra vnitra. To není nic proti panu profesoru Prymulovi, aspoň takto je štáb spuštěn,“ sdělila exkluzivně ParlamentnímListům.cz a dodala, že se opatření nejspíše budou muset zpřísnit.

Uzavřené obce na Hané. Bude to muset být ještě tvrdší, obává se tamní senátorka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátorka Jitka Chalánková
reklama

Ačkoli je v karanténě celá republika, některé obce v Olomouckém kraji byly ještě speciálně uzavřeny, např. Uničov. Totéž platí také o obci Kynice na Havlíčkobrodsku, kde pobývají čtyři nakažení.  

O uzavřených obcích jsme psali ZDE:

Anketa

Co říkáte na opatření vlády ze dne 15.3., která omezují svobodu pohybu?

hlasovalo: 23603 lidí

„Hygienici v pondělí časně ráno uzavřeli 21 obcí na Olomoucku včetně Uničova, Červenky a Litovle, aby tam zabránili dalšímu šíření koronaviru. Lidé nemohou území těchto měst a obcí opustit a zakazuje se i pohyb mimo místo jejich trvalého pobytu, a to minimálně na dobu 14 dnů, vyplývá z nařízení. Opatření se týká i dopravy, na dálnici D35 u Litovle jsou uzavřeny sjezdy a nájezdy 248 a 253. Olomoucký kraj k pondělnímu odpoledni eviduje 38 potvrzených případů nového koronaviru, v celém Česku bylo ráno potvrzeno 298 nemocných. Kvůli čtyřem potvrzeným případům se dopoledne uzavřela i obec Kynice na Havlíčkobrodsku,“ uvedla Česká televize.

Oblast byla uzavřena kvůli zvýšenému výskytu koronaviru a je střežena deseti policisty ve dvanáctihodinovém provozu na 22 stanovištích. Obce byly uzavřeny ve tři hodiny ráno, hygienici v Litovelsku a na Uničovsku napočítali 25 nakažených koronavirem. „V odpoledních hodinách hejtmanství informovalo o dalších šesti případech, dohromady je tak jenom v těchto dvou regionech 31 nakažených. V celém kraji pak 38,“ dodala ČT.

Fotogalerie: - Vymetený Hrad i podhradí

Všichni se bojí nákazy koronavirem. Pražský hrad u...
Areál Pražského hradu je uzavřen
Paní, co nabízela obědy u jedné z restaurací v pod...
Domy na Pohořelci
Schody z Loretánské na Úvoz
Zelepené dveře na Zámeckých schodech

V obci ležící na sever od Ledče nad Sázavou žije asi 90 obyvatel. Ještě na počátku 20. století tu žilo na 200 lidí. V tak malé obci není ani obchod a krizový štáb řeší, jak si lidé nakoupí např. potraviny. Uzavření obce, jejíž obyvatelé se nakazili na hasičském plese, bude trvat asi 14 dní, podle situace.

Pro ParlamentníListy.cz se  k situaci na Hané vyjádřila senátorka Jitka Chalánková. Ta je senátorkou v sousedním obvodě Prostějov. „Mám informace přímo z oblasti – je to sousední obvod. Opatření jsou jistě správná, jen je třeba doladit zmatky, které je doprovázejí. Určitě by bylo lepší, kdyby byl ustanoven ústřední krizový štáb pod velením ministra vnitra. To není nic proti panu profesoru Prymulovi, aspoň takto je štáb spuštěn. Prosím občany o maximální součinnost. Opatření budou muset být ještě mnohem přísnější podle mě,“ sdělila svůj názor.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát

19:52 Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát

Předseda SPD Tomio Okamura se rozlítil nad podle jeho slov další šíleností Bruselu. Evropská unie to…