V ANO postrádám důraz na etické hodnoty, prohlašuje Jermanová. Kritik hnutí dodává...

27.02.2015 22:30

Hnutí ANO o víkendu čeká sjezd. Místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová tvrdí, že úkolem sjezdu bude vytvořit nový tým kolem předsedy Andreje Babiše a debatovat o směřování hnutí. Sám Babiš upozorňuje na to, že se budou řešit i hodnotové otázky. V pátečních Událostech, komentářích ČT ale nezazněl hlas jen těchto dvou politiků, ale také bývalého člena ANO.

V ANO postrádám důraz na etické hodnoty, prohlašuje Jermanová. Kritik hnutí dodává...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová

Místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO) byla prvním hostem pátečních Událostí, komentářů. "Doufám, že po nadcházejícímu sjezdu ulevíme panu předsedovi," poznamenala hned v úvodu na adresu Andreje Babiše, který v současné chvíli nemá žádné místopředsedy. Babiš prý funguje s předsednictvem a týmem, který mu bude k ruce.

"Já sama ale v ANO postrádám pohled do budoucna, vývoj společnosti, pohled na etické hodnoty a tak podobně," podotkla politička s tím, že se zatím ANO zaměřilo na "tvrdá ekonomická témata. Jako žena by se ale mohla zaměřit i na ta 'měkčí'."

ANO prý není stranou jednoho muže, ani dvou

Ve vysílání odmítla, že by stranu v zásadě řídilo duo Babiš - Faltýnek. Opakovaně zdůraznila, že členové předsednictva mají všichni po jednom hlasu. Nevidí to ani tak, že by se hnutí dělilo na "kluky z plakátu" a kluky z Agrofertu. "Já sama jsem holka z plakátu a já to takhle nevnímám," uvedla. Podstatné je, že se hnutí snaží řešit problémy této země a tečka, uvedla. Nevnímá ani tolikrát zmiňovaný střet zájmů Andreje Babiše. Je to prý oblíbené mediální téma, ale Babiš podle Jermanové nešel do politiky proto, aby řešil své zájmy.

Ve vysílání zazněl také rozhovor s Andrejem Babišem, který je přesvědčen, že ANO musí vést debatu o svém směřování. Předseda hnutí se postavil jak za předsedu klubu Jaroslava Faltýnka, tak za ministra obrany Martina Stropnického. Podporu mají oba, a to i proto, že v hnutí ANO spolu údajně nebojují různé frakce, jak jsme to podle Babiše viděli v ČSSD krátce po volbách při střetu Bohuslava Sobotky s Michalem Haškem.  

"V některých organizacích ANO si řeší své problémy navrhováním na vyloučení, to je trochu problém, ale u nás to řeší speciální komise a my si zveme ty členy a u mnohých byl návrh na vyloučení zamítnut," podotkl Babiš.

ANO jako výtah k moci?

Ve vysílání zazněl také názor Ondřeje Soukupa, který odešel z ANO, protože se mu nelíbil způsob, jakým bylo ANO vedeno. Původně byl velmi nadšen. "Ale konec toho nadšení přišel před volbami v roce 2013," prozradil Soukup s tím, že měl pocit, že se z hnutí ANO stává 'výtah k moci'. "Nejdřív jsme se na to snažili upozorňovat, ale vždycky se nám to vrátilo jako bumerang," posteskl si.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

20:03 Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

Ukazuje se, že v Česku výrazně posilují pravicové strany. I když nejsilnějším subjektem zůstává hnut…