V Brně za pár hodin odvolila skoro pětina voličů

08.10.2021 20:24

ParlamentníListy.cz mají k dispozici přehled o volební účasti v Jihomoravském kraji. Zaslala jej tisková mluvčí Alena Knotková. K 16. hodině činila průměrně v rámci regionu necelých 14 procent. Nejvyšší zatím zaznamenaná účast byla v Pavlově, 23,74 procenta.

V Brně za pár hodin odvolila skoro pětina voličů
Foto: Jan Tvrdoň
Popisek: Hrad Špilberk

Anketa

Je Světlana Witowská dobrá moderátorka?

7%
93%
hlasovalo: 15988 lidí
Sněmovními volbami podle komentátorů výrazně zamíchá jeden statistický údaj: účast. „Nevyzpytatelná vůle Čechů dorazit k volbám dělí politickou scénu celkem jasně na jedny, kterým „nátřesk“ ve volebních místnostech pomůže, a druhé, již se ho obávají," napsaly v pátek Lidové noviny.

Průměrně se účast u sněmovních voleb pohybuje kolem šedesáti procent. Tomu odpovídají i prozatímní výsledky.

„Míra volební účasti je milionová otázka. Různě s ní nakládaly i předvolební průzkumy, které počítaly se škálou mezi 55 až 65 procenty volební účasti. To výsledky vždy zkreslí. Paradoxní však je, že vysoká volební účast může nakonec pomoci jak hnutí ANO, tak opozici,“ řekl pro LN šalamounsky sociolog Jan Herzmann.

Odhadovaná volební účast v Moravskoslezském kraji je k 20:00 průměrně přes 30 procent, informovala redakci Nikola Birklenová (Krajský úřad Moravskoslezského kraje).

Přehled o účasti (%) v rámci JMK kraje: 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…