V Bruselu se nepředřeli, ČSSD je znovu posílá do voleb. Těmhle studiím nevěřím, vzkazuje Sobotka

11.05.2014 7:54

Někteří čeští poslanci doslova propadli v žebříčku pracovitosti v Evropském parlamentu. Přesto se znovu objevují na kandidátkách stran a nejvíce takových vysílá do voleb ČSSD. Napsal to server Lidovky.cz.

V Bruselu se nepředřeli, ČSSD je znovu posílá do voleb. Těmhle studiím nevěřím, vzkazuje Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Richard Falbr
reklama

Někteří kandidáti sociální demokracie se v žebříčku Nadace Open Society Fund Praha umístili na posledních místech. Předseda strany a premiér Bohuslav Sobotka je ovšem hájí.

Studie nemají s realitou nic společného, hájí kandidáty Sobotka

„Tyhle studie nemají s realitou nic společného. Falbra a Brzobohatou znám jako velmi pracovité poslance, silně angažované i při řešení konkrétních problémů v jejich regionech. Jinak by na kandidátce tak vysoko nebyli," řekl Sobotka serveru Lidovky.cz.

Zuzana Brzobohatá získala v žebříčku nadace hodnocení 29,9. Pro srovnání její kolegyně Zuzana Roithová získala 180,3 a dostala se na první místo. Europoslanec za ČSSD Vojtěch Mynář, který v červenci 2012 nastoupil za zesnulého Jiřího Havla, získal hodnocení 9.

Největší český nepracant v Evropském parlamentu? Údajně Richard Falbr

Podle Lidovek.cz pak Richard Falbr dostal se ziskem 34,7 nálepku nepracanta. „Práci poslance není přece možné posuzovat podle čárek za vystoupení na plénu. Podstatné není, kolikrát mluvil, ale co říkal, a hlavně udělal," vyjádřila se ČSSD na svém profilu na Facebooku.

Pražská nadace hodnotila práci europoslanců na základě osmi ukazatelů. Dívala se na účast na jmenovitých hlasováních i na počet zpráv, pozměňovacích návrhů nebo stanovisek předložených navrhovatelem. Právě to je podle autorky studie Věry Řiháčkové z Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM skutečně důležité. Připomíná, že hodnocení podle docházkových archů není přesné. Podepisování není povinné a není z něho zřejmé, zda daný poslanec v práci skutečně byl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…