V Bruselu se nepředřeli, ČSSD je znovu posílá do voleb. Těmhle studiím nevěřím, vzkazuje Sobotka

11.05.2014 7:54

Někteří čeští poslanci doslova propadli v žebříčku pracovitosti v Evropském parlamentu. Přesto se znovu objevují na kandidátkách stran a nejvíce takových vysílá do voleb ČSSD. Napsal to server Lidovky.cz.

V Bruselu se nepředřeli, ČSSD je znovu posílá do voleb. Těmhle studiím nevěřím, vzkazuje Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Richard Falbr

Někteří kandidáti sociální demokracie se v žebříčku Nadace Open Society Fund Praha umístili na posledních místech. Předseda strany a premiér Bohuslav Sobotka je ovšem hájí.

Studie nemají s realitou nic společného, hájí kandidáty Sobotka

„Tyhle studie nemají s realitou nic společného. Falbra a Brzobohatou znám jako velmi pracovité poslance, silně angažované i při řešení konkrétních problémů v jejich regionech. Jinak by na kandidátce tak vysoko nebyli," řekl Sobotka serveru Lidovky.cz.

Zuzana Brzobohatá získala v žebříčku nadace hodnocení 29,9. Pro srovnání její kolegyně Zuzana Roithová získala 180,3 a dostala se na první místo. Europoslanec za ČSSD Vojtěch Mynář, který v červenci 2012 nastoupil za zesnulého Jiřího Havla, získal hodnocení 9.

Největší český nepracant v Evropském parlamentu? Údajně Richard Falbr

Podle Lidovek.cz pak Richard Falbr dostal se ziskem 34,7 nálepku nepracanta. „Práci poslance není přece možné posuzovat podle čárek za vystoupení na plénu. Podstatné není, kolikrát mluvil, ale co říkal, a hlavně udělal," vyjádřila se ČSSD na svém profilu na Facebooku.

Pražská nadace hodnotila práci europoslanců na základě osmi ukazatelů. Dívala se na účast na jmenovitých hlasováních i na počet zpráv, pozměňovacích návrhů nebo stanovisek předložených navrhovatelem. Právě to je podle autorky studie Věry Řiháčkové z Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM skutečně důležité. Připomíná, že hodnocení podle docházkových archů není přesné. Podepisování není povinné a není z něho zřejmé, zda daný poslanec v práci skutečně byl.

reklama

autor: vfe

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo chce válku? Někomu přeskočilo? Babiš to rozsekl

22:31 Kdo chce válku? Někomu přeskočilo? Babiš to rozsekl

My fakt pošleme naše syny do války? Někomu přeskočilo, ne? Lídr opozičního parlamentního hnutí ANO A…