V Bruselu se nepředřeli, ČSSD je znovu posílá do voleb. Těmhle studiím nevěřím, vzkazuje Sobotka

11.05.2014 7:54 | Zprávy

Někteří čeští poslanci doslova propadli v žebříčku pracovitosti v Evropském parlamentu. Přesto se znovu objevují na kandidátkách stran a nejvíce takových vysílá do voleb ČSSD. Napsal to server Lidovky.cz.

V Bruselu se nepředřeli, ČSSD je znovu posílá do voleb. Těmhle studiím nevěřím, vzkazuje Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Richard Falbr

Někteří kandidáti sociální demokracie se v žebříčku Nadace Open Society Fund Praha umístili na posledních místech. Předseda strany a premiér Bohuslav Sobotka je ovšem hájí.

Studie nemají s realitou nic společného, hájí kandidáty Sobotka

„Tyhle studie nemají s realitou nic společného. Falbra a Brzobohatou znám jako velmi pracovité poslance, silně angažované i při řešení konkrétních problémů v jejich regionech. Jinak by na kandidátce tak vysoko nebyli," řekl Sobotka serveru Lidovky.cz.

Zuzana Brzobohatá získala v žebříčku nadace hodnocení 29,9. Pro srovnání její kolegyně Zuzana Roithová získala 180,3 a dostala se na první místo. Europoslanec za ČSSD Vojtěch Mynář, který v červenci 2012 nastoupil za zesnulého Jiřího Havla, získal hodnocení 9.

Největší český nepracant v Evropském parlamentu? Údajně Richard Falbr

Podle Lidovek.cz pak Richard Falbr dostal se ziskem 34,7 nálepku nepracanta. „Práci poslance není přece možné posuzovat podle čárek za vystoupení na plénu. Podstatné není, kolikrát mluvil, ale co říkal, a hlavně udělal," vyjádřila se ČSSD na svém profilu na Facebooku.

Pražská nadace hodnotila práci europoslanců na základě osmi ukazatelů. Dívala se na účast na jmenovitých hlasováních i na počet zpráv, pozměňovacích návrhů nebo stanovisek předložených navrhovatelem. Právě to je podle autorky studie Věry Řiháčkové z Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM skutečně důležité. Připomíná, že hodnocení podle docházkových archů není přesné. Podepisování není povinné a není z něho zřejmé, zda daný poslanec v práci skutečně byl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Je podle vás správné, že třetí nejsilnější frakce nemá žádné zastoupení ve vedení EP?

Vždyť ti politici zastupují spoustu občanů, kteří jim asi z nějakého důvodu dali svůj hlas. A i když jde zjevně o kritiky toho, jak EU funguje, upřímně, není ta kritika na místě a obecně není kritika potřeba? Nemyslíte, že je třeba, aby se fungování EU změnilo? Na mě to teď působí tak, že tam rozhod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…