V ČSSD to vře. Dienstbier si nepěkně podal Haška

26.04.2013 11:25

Představení nové stínové vlády ČSSD, které učinil ve čtvrtek předseda strany Bohuslav Sobotka, vyvolalo mezi sociálními demokraty rozruch. První místopředseda Michal Hašek měl pocit, že Sobotka využil práva najmenovat si stínové ministry k oslabení „zemanovského“ křídla strany a naopak posílení svých stoupenců. Jeden z nich, Jiří Dienstbier, to pak prvnímu místopředsedovi s chutí vrátil.

V ČSSD to vře. Dienstbier si nepěkně podal Haška
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Jiří Dienstbier na sjezdu ČSSD v Ostravě

Server Novinky.cz přinesl zprávu, že Michalu Haškovi se oslabení stoupenců prezidenta Miloše Zemana velmi nelíbí. „Naopak jsou zastoupeni někteří neúspěšní obdivovatelé prezidentského kandidáta pravice Schwarzenberga,“ podivoval se Hašek.

Haškova slova mířila především na nového stínového ministra životního prostředí Vladimíra Špidlu a Jiřího Dienstbiera, který pro mnohé překvapivě obhájil post stínového ministra spravedlnosti (poté, co sjezd odmítl jeho kandidaturu na místopředsedu strany). Dienstbier byl v prezidentských volbách kandidátem ČSSD a v boji o levicové voliče se ostře střetával s Milošem Zemanem. Proto jej odmítl podpořit před druhým kolem, ačkoliv předsednictvo ČSSD tak učinilo.

Proto Dienstbier na Haškův útok reagoval na svém Facebooku. Tam naznačil, že by se první místopředseda ČSSD měl pozastavovat spíše nad jinými členy stínového kabinetu. „Překvapuje mě, že Michal Hašek nekritizuje spíše účast Petra Hulinského, který neváhal zneužít postižené děti k vytahování peněz z pražských městských firem,“ píše Dienstbier.

Následně dodal ironický výsměch, že by bylo naivní se v dnešní politice pozastavovat nad takovou neslušností, „když se hoši umí tak hezky dohodnout“.

Petr Hulinský má ve stínovém kabinetě vykonávat funkci ministra pro sport a mládež. Tato oblast byla vyčleněna z gesce Ministerstva školství, podle Bohuslava Sobotky především proto, že je třeba řešit financování českého sportu a tělovýchovy, které bylo velmi negativně poznamenáno problémy společnosti Sazka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš vyklopil, co si s Trumpem řekli o Zemanovi a jak jednal s ČSSD. Drsné slovo o ČT

7:44 Babiš vyklopil, co si s Trumpem řekli o Zemanovi a jak jednal s ČSSD. Drsné slovo o ČT

Do pořadu Xaver Live po dlouhém lákání a vnadění přišel premiér Andrej Babiš. Premiér se v interview…