V ČT byl na tapetě „slušnák Sobotka“ a jeho „Babiš ojebal“

03.02.2017 22:38

V koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL létají hromy a blesky. Většinou mírný předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes dokonce napsal, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš „ojebal český stát“. Takto silná slova svědčí o tom, že v koalici bude po zbytek volebního období asi „veselo“. O aktuální situaci ve vládě v pátečních Událostech, komentářích České televize hovořili šéf poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák a místopředseda ODS Petr Kupka.

V ČT byl na tapetě „slušnák Sobotka“ a jeho „Babiš ojebal“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedové stran pózují s kopiemi koaliční smlouvy
reklama

Pan premiér zkritizoval pana Babiše a použil vulgaritu, u které je první písmeno ‚O‘ a druhé písmeno je ‚J‘. „Jak věrohodný je člověk, který použil slovo, u kterého se zdá, že mu je poradil někdo jiný?“ ptal se moderátor David Borek. „Jak to vypadá, když takové slovo pouřije politik, který je znám jako ‚slušňák‘?“ ptal se dál moderátor.

Podle Sklenáka není důležité ani tak to, co to říká o Bohuslavu Sobotkovi, podstatnější je obsah toho sdělení směřujícího k Andreji Babišovi. Šéf poslaneckého klubu ČSSD ovšem jedním dechem dodává, že současná vláda úspěšně pracuje ve prospěch občanů a proto stojí za to udržet jí po celé čtyři roky. Navzdory sprostým slovům, navzdory mnohdy útočnému Andreji Babišovi.  

„Tak jak se včera vyjádřil Andrej Babiš o činnosti parlamentní komise k reorganizaci policie, to je útok na samotné základy demokracie,“ řekl Sklenák. nevidí však důvod kvůli tomu končit koaliční spolupráci s Andrejem Babišem.

Kupka k tématu doplnil, že zatím v koalici létají ostrá slova, ale otázkou je, zda se to posune někam dál, nebo zda vláda i navzdory těmto slovním bitkám dojede do konce. Vyjádření Romana Sklenáka ukazují, že koalice neskončí. Proto je podle Kupky mnohem podstatnější, že znovu a znovu vyplouvá na povrch obří střet zájmů Andreje Babiše, který si koupil korunové dluhopisy, mezi lety 2012 až 2014 za ně zaplatil miliardu a půl a neodvedl za ně daň, jelikož mu to umožňoval zákon.

Babiš prý navíc ukázal, jak důležité pro něj jsou státní dotace. Mohl se Agrofertu úplně vzdát, ale neudělal to. místo toho svůj holding převedl do svěřenských fondů a umožnil tak další čerpání státních dotací.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

11:54 Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

Ve Vrběticích spáchali útok agenti GRU. Nešlo však o sklad společnosti IMEX Group, ale o továrnu na …