V Calais máte útrum, vzkazují migrantům úřady. V pondělí prý přijedou do tábora bagry

23.10.2016 18:37

V Calais má být příští týden s konečnou platností zcela zrušen uprchlický tábor zvaný Džungle. Charitativní organizace a někteří britští poslanci mají strach, co bude s nezletilými dětmi, které bez rodičů v táboře žijí. Francouzské úřady ujišťují, že o děti bude postaráno a budou přijata taková opatření, aby v Calais žádná nová Džungle již nevznikla.

V Calais máte útrum, vzkazují migrantům úřady. V pondělí prý přijedou do tábora bagry
Foto: Vít Hassan
Popisek: Noční zásah těžkooděnců v uprchlickém táboře v Calais
reklama

O víkendu jsou v uprchlickém táboře Džungle u Calais rozdávány letáky, v nichž je jim oznamováno, že mají odejít, protože v pondělí začne demolice tábora. Tato demolice má být definitivní a konečná. Obyvatelé tábora budou usazeni do desítek autobusů a rozvezeni na různá místa ve Francii. Charitativní organizace a někteří britští poslanci se obávají především o osud osamocených nezletilých dětí žijících v táboře. Informuje o tom server britského deníku The Guardian.

Jak to vypadá v Calais viděly PL.cz přímo:

Článek naleznete zde.

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve ujišťuje, že o všechny migranty bude postaráno. Současně s tím Británie otevřela hranice nezletilým dětem z Džungle a část z nich přijímá na svém území. Některé britské deníky však upozorňují na to, že nezletilé děti přicházející na ostrov nepřipomínají ani tak děti jako spíše silné mladé muže. Někteří konzervativní poslanci dokonce požadovali, aby přijímané děti prošly prohlídkou chrupu, ale vláda tento požadavek odmítla.

Článek naleznete zde.

Mezi uprchlíky prý oznámení o demolici tábora vyvolalo paniku. „Nikdo nám nic neřekl, já nechci nikam odcházet – jen do Velké Británie,“ řekl novinářům patnáctiletý Ahmed. Podobně to vidí i jeho podobně starý kamarád. Někteří uprchlíci se chtějí přesunout do Belgie, jiní do Itálie a některé děti se chystají schovat se v Paříži. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé si mě berou stranou, aby mi to řekli... Covid pasy i do restaurace? Šéfkuchař Pohlreich je pro. Zato hospodský rebel vyletěl

6:15 Lidé si mě berou stranou, aby mi to řekli... Covid pasy i do restaurace? Šéfkuchař Pohlreich je pro. Zato hospodský rebel vyletěl

Je libo do restaurace nebo ke kadeřníkovi? Jen s negativním testem nebo po očkování. Takové úvahy za…