V Českém rozhlase bude pohodlně. Instituce nakoupila pohovku a křesla za 317.704 korun

12.10.2019 8:12

Utrácení veřejnoprávní instituce? Jen si připomeňme dřívější smlouvy Českého rozhlasu, o kterých jsme informovali a máme je k dispozici. Zajištění obsluhy a cateringu při společenském setkání po zahajovacím koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu za 320 tisíc korun, catering na slavnostním otevření kavárny Českého rozhlasu za sto tisíc, na dalších sto vyšla živá muzika. Výzkum za 820 tisíc korun nebo třeba dárkové předměty v hodnotě 705 776 korun.

V Českém rozhlase bude pohodlně. Instituce nakoupila pohovku a křesla za 317.704 korun
Foto: Český rozhlas
Popisek: Český rozhlas a obecně prospěšná společnost Janáčkův máj uzavřely v pátek 1. prosince 2017 v Ostravě Deklaraci o spolupráci na nově vznikající Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka.
reklama
Další smlouvou Českého rozhlasu, které se budeme věnovat, je ta se společností AKIT s.r.o. „Jsme česká interiérová firma, která pro vás navrhuje a realizuje administrativní a bytové interiéry, v nichž je radost pracovat i žít. Na českém trhu zastupujeme špičkový design,“ stojí na webu společnosti.
 
Český rozhlas si u této firmy nakoupil sedací nábytek, jak se píše ve smlouvě, v celkové hodnotě 317 704 korun. Nábytek bude umístěn v sídle Českého rozhlasu na Vinohradské ulici v Praze a v Českém rozhlase Region v pražském Karlíně a musí být dodán nejpozději do konce měsíce října.
 
Konkrétně do ČRo Region půjde 80 konferenčních židlí, celková i jednotková cena je ve smlouvě ovšem začerněná. Do hlavního sídla Rozhlasu na Vinohradské ulici poputuje deset pracovních křesel, patnáct pracovních židlí a také jedna čalouněná pohovka a jedno společenské křeslo pro dvě osoby. Ceny za jednotlivé položky jsou opět začerněny. Zveřejněná je celková cena 317 704,86 korun.
 
 
Český rozhlas čerpal z rámcové smlouvy, kterou má s touto společností uzavřenou od poloviny roku 2017. Ta zavazuje společnost AKIT dodávat sedací nábytek po dobu třiceti měsíců, a to v předpokládané hodnotě tří milionů korun. A to Rozhlas řádně využívá. Jen v minulém roce odebral sedací nábytek v hodnotě vyšší než 1 200 000 korun.
 
Společnost AKIT se na svém webu pyšní řadou velkých klientů. Jen pro představu jmenujme Ministerstvo zemědělství, České vysoké učení technické, Městskou policii v Praze, RWE, Masarykovu univerzitu, Ministerstvo zahraničních věcí nebo Pražský hrad.  
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

13:26 Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

Socha maršála Koněva je pryč a poslanec Jaroslav Foldyna se zlobí. Přesun pomníku z veřejného prostr…