V Česku je nejvíc nezaměstnaných od roku 1933

08.02.2013 12:27

V lednu se o počet nezaměstnaných 40 498 se oproti prosinci zvýšil v lednu počet nezaměstnaných podle statistiky ministerstva práce a sociálních věcí. Server Aktuálně.cz informuje o tom, že pokud by se procento lidí bez práce počítalo stále stejně, dosáhla by hodnoty přes deset procent a byla by nejvyšší v historii samostatné České republiky.

V Česku je nejvíc nezaměstnaných od roku 1933
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce

"Celkem bylo k 31. lednu 2013 v České republice bez práce 585 809 lidí," cituje server tiskovou zprávu z ministerstva. Počet se zvýšil i v meziročním srovnání. Oproti loňskému lednu přibylo 51 720 nezaměstnaných. Podíl nezaměstnaných osob tak dosáhl 8 procent.

Ministerstvo práce nyní změnilo metodiku evidence. Nový ukazatel porovnává počet uchazečů o zaměstnání (ve věku 15-64 let) ke všem obyvatelům v ČR tohoto věku. Začátkem roku však lidí bez práce přibývá vždy.

Na to, že se dříve používaná míra nezaměstnanosti dostala na rekord, upozornili analytici. Historicky nejvyšší nezaměstnanost byla ale registrována při velké hospodářské krizi v roce 1933. Tehdy bylo bez práce 738 000 osob a míra nezaměstnanosti překročila 21 procent.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

14:27 „Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

„Volím osmu,“ podpořil v Českých Budějovicích sdružení Trikolora Svobodní Soukromníci zpěvák Ondřej…