V Česku v pátek přibylo 14.920 nově potvrzených případů nákazy koronavirem

13.03.2021 8:48

Česko v pátek zaznamenalo 14.920 nově potvrzených případů infekce koronavirem. Tedy o 1754 více než za pátek minulý týden a o 3700 více než pozitivně otestováno ve čtvrtek. „Opatření začínají mírně zabírat,“ řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Informují Novinky.cz.

V Česku v pátek přibylo 14.920 nově potvrzených případů nákazy koronavirem
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Chebská nemocnice
reklama

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) se nechal slyšet, že opatření začínají mírně zabírat. Ale, plošné rušení zákazů ještě není na stole. V první fázi se počítá spíše se zmírněním těch opatření, která se týkají trávení volného času, jako např. procházek nebo sportování i mimo hranice obce.

Zdravotníci v České republice dosud podali víc než milion dávek vakcín proti covidu-19. Aspoň jednu dávku očkování dostalo přes 700.000 lidí, skoro 300.000 obyvatel má po dvou potřebných dávkách očkování ukončeno.

Vakcínu dostávají přednostně senioři nad 70 let a zdravotníci, očkováni jsou i učitelé. V tempu očkování ale Česko mezi státy Evropské unie pokulhává. Od dubna by se mohla registrace k očkování otevřít i pro další věkové skupiny či klíčové profese.

I když epidemie v posledních dnech zpomaluje, nemocnice zůstávají dál přetížené – vláda proto žádné výrazné rozvolnění na konci března nechystá. Počet hospitalizovaných s koronavirem by mohl podle zdravotnických statistiků začít klesat příští týden.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…