V Gdaňsku jednali představitelé dolních komor parlamentů Polska a Česka

17. 10. 2014 18:40

V severopolském Gdaňsku se dnes k historicky prvnímu jednání sešli představitelé dolních komor parlamentů České republiky a Polska, tedy Poslanecké sněmovny a Sejmu. Tématem byly nejen česko-polské otázky, jako jsou energetické či dopravní propojení, ale také záležitosti Visegrádské skupiny (V4) či krize na východní Ukrajině.

V Gdaňsku jednali představitelé dolních komor parlamentů Polska a Česka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání poslanecké sněmovny

„Témat mezi našimi blízkými zeměmi, kterých jsme se dnes dotkli, je mnoho, ale co považuji za nejdůležitější, je to, že máme s Polskem dobré a bezproblémové vztahy, které setkání, jako je to v Gdaňsku, dále posouvá a rozvíjí,“ prohlásil předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Se svým polským protějškem Radoslawem Sikorskim se dohodl na tom, že obdobná setkání se v budoucnu budou opakovat.

Zástupci Sejmu i Poslanecké sněmovny se mimo jiné shodli na tom, že prioritou a ekonomickým potenciálem pro obě země je severo-jižní spojení dálničních sítí a také propojení energetické infrastruktury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

7:36 Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se n…