V Jeruzalémě dnes pojmenují zahradu po Václavu Havlovi

26.10.2015 6:29

Po bývalém českém prezidentovi a dramatikovi Václavu Havlovi dnes bude pojmenována zahrada v Jeruzalémě. Místo se nachází na rohu jedné z hlavních tříd - Hebron Road - ve městě. Ceremoniálu se zúčastní vedle starosty Jeruzaléma Nira Barkata český ministr kultury Daniel Herman, ředitel knihovny Václava Havla Michael Žantovský a velvyslanec ČR v Izraeli Ivo Schwarz.

V Jeruzalémě dnes pojmenují zahradu po Václavu Havlovi
Foto: Daniela Černá
Popisek: Na setkání s prezidentem Zemanem si vzali někteří lidé placky s podobiznou Václava Havla
reklama

V hotelu King David, nejslavnějším v Izraeli, bude v tamním lobby v pomyslné uličce slávy poté odhalen Havlův podpis. V hotelu z 30. let, který sehrál významnou roli v dějinách Izraele a kde se dnes ubytovávají nejvýznamnější návštěvy země, doplní jeho signatura podpisy dalších osobností. V hotelu také bude následně předána cena Gratias Agit Jehudovi Bauerovi, historikovi českého původu, specialistovi na historii holokaustu a antisemitismu.

Návštěva ministra kultury Daniela Hermana, jež je vyvrcholením letošního připomínání 25. výročí obnovení diplomatických styků mezi oběma zeměmi, pokračuje v úterý. V kampusu telavivské univerzity bude odhalena Lavička Václava Havla, další z míst, která po světě připomínají Havlův odkaz a vybízejí k posezení a zamyšlení. Bude desátým takovým místem, první byla umístěna ve Washingtonu, zatím poslední v Karlových Varech. Koncept v podobě křesel a stolku, jímž prorůstá lípa, je dílem architekta Bořka Šípka. Ten se umístění lavičky v Izraeli také zúčastní.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

9:06 Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady…