V Johannesburgu by měl začít soud s Krejčířem

25.11.2013 7:45

V Johannesburgu by měl dnes začít soud s uprchlým českým podnikatelem Radovanem Krejčířem. Jihoafrická policie ho zadržela v pátek kvůli podezření z únosu a z pokusu o vraždu. Očekávalo se, že soud dnes bude rozhodovat o možném propuštění Krejčíře na kauci. O víkendu však jeho právníci přišli s tvrzením, že policie podnikatele mučila, kvůli čemuž mu prý hrozí selhání ledvin a infarkt. Požádali proto o Krejčířovo převezení z vězení do soukromé nemocnice. Rozhodnutí o jejich žádosti soudce stanovil také na dnešek.

V Johannesburgu by měl začít soud s Krejčířem
Foto: http://ewn.co.za, tan
Popisek: ???

Policie Krejčíře zatkla v pátek v jeho sídle v Bedfordview a od té doby ho drží na utajovaném místě. Zdůvodňuje to obavami o jeho bezpečnost. Krejčířovi advokáti ale postup policie kritizují a tvrdí, že policisté podnikatele po zatčení mučili, aby z něj vynutili přiznání.

Krejčířovi nyní podle lékařů najatých podnikatelovými obhájci hrozí selhání orgánů. Potvrzují to údajné krevní testy a tělesné vyšetření. Krejčířovo tělo prý vykazuje známky "významného poškození svalů". Jeho advokáti proto v neděli večer podali naléhavou žádost o převoz klienta na soukromou kliniku. Soudce žádost posuzoval do noci, rozhodnutí ale přesunul na dnešní dopoledne.

Jihoafrické soudy Krejčířovi doposud nic neprokázaly

Krejčíř je v Jihoafrické republice od roku 2007, kdy tam přicestoval s falešným pasem ze Seychel. Jihoafrická média ho spojují s podsvětím a s řadou vražd, soudy mu ale zatím žádnou trestnou činnost neprokázaly.

V Česku byl Krejčíř nepravomocně odsouzen k 11 letům vězení za více než půlmiliardový daňový únik a úřady se už léta neúspěšně pokoušejí prosadit jeho vydání zpět do vlasti. Současný případ ale s českou žádostí o Krejčířovo vydání nijak nesouvisí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká oslava v Drážďanech: Merkelová za mřížemi, Tommy Robinson na pódiu. Přečtěte si, co potom řekl pro PL.cz

15:48 Velká oslava v Drážďanech: Merkelová za mřížemi, Tommy Robinson na pódiu. Přečtěte si, co potom řekl pro PL.cz

REPORTÁŽ Na náměstí Altmarkt v Drážďanech probíhaly od dvou hodin odpoledne oslavy čtvrtých narozeni…