V KSČM se připravují na předčasné volby. Jinak by prý byli nezodpovědní

23. 10. 2012 20:07

Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa by byli ve straně nezodpovědní, kdyby nevnímali současnou nahnutou situaci vlády a nepřipravovali se na předčasné volby. Předpokládá, že se vše rozhodne příští týden.

V KSČM se připravují na předčasné volby. Jinak by prý byli nezodpovědní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo

„Byli bychom velmi nezodpovědní, kdybychom tu situaci nevnímali a nepřipravovali se na předčasné volby,“ uvedl v Interview ČT24 Vojtěch Filip v souvislosti se schvalováním daňového balíčku.

Kdyby v parlamentních volbách případně vyhrála ČSSD, komunisté by si dokázali představit koalici. Ani „tichá podpora“ by je však neurazila. „Jestli chtějí udržet bohumínská usnesení, je to čistě jejich věc. Oni budou muset shánět partnera,“ vzkázal však.

„Já si o tom myslím, že je to trochu nedostatečnost pohledu dopředu,“ míní Filip. Podle něj akorát někteří odpůrci spolupráce s KSČM vnímají současnost podle kritérií, která jsou už dávno překonána. „Místo aby mě to urazilo, tak mě to spíše přivádí k úsměvu, jak někteří politici v České republice jsou naivní,“ dodal.

Vtom se ale do něj pustila moderátorka Daniela Drtinová. Vadilo jí, že KSČM nijak nekritizuje minulé doby před rokem 1989. „Copak chcete odmítnout tu vynikající kulturní tvorbu 60. let?“ oponoval jí Filip. „Já prosím vás neomlouvám žádný exces, žádný trestný čin, který se stal v minulosti,“ vysvětloval.

Moderátorka se ale ptala i na cíle současné KSČM. „Zpět do satelitního područí Ruska nebo do izolace?“ ptala se ironicky, kam chtějí zemi dovést. „V každém případě to bylo porušení základních principů práce komunistické strany,“ ohodnotil minulé počínání KSČ Filip a rázně odmítl, že by KSČM a KSČ byla jedna a ta samá strana.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uspoříte ročně aspoň 60 tisíc? Raději začněte. Radikálně zdraží energie. Tohle se valí z EU, varuje ekonom

7:19 Uspoříte ročně aspoň 60 tisíc? Raději začněte. Radikálně zdraží energie. Tohle se valí z EU, varuje ekonom

Ekonom Lukáš Kovanda varuje před potenciální ekonomickou katastrofou, která se dotkne každého Čecha.…