V Kyjevě hlasuje rekordní počet lidí, volební místnosti jsou otevřeny do noci

25.05.2014 19:46

Kvůli vysokému zájmu a dlouhým frontám před volebními místnostmi v Kyjevě prodloužila městská volební komise dobu, po kterou je možné hlasovat. Volební místnosti tak jsou otevřeny i po 19:00 SEČ. Na místě je také český senátor Jaromír Štětina.

V Kyjevě hlasuje rekordní počet lidí, volební místnosti jsou otevřeny do noci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest na podporu Ukrajiny

Z rozhodnutí volební komise jsou okrskové komise povinny umožnit hlasování všem oprávněným voličům. Kyjevané podle místních médií o hlasování projevili nebývalý zájem. List Ukrajinska pravda napsal, že účast může dosáhnout až rekordní hranice 65 procent. Podle českého senátora Jaromíra Štětiny (TOP 09), který v Kyjevské oblasti sleduje volby jako pozorovatel Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), je rozhodnutí volební komise rozumné. V Kyjevě čekali voliči v dlouhých frontách, nezřídka v nich stály i stovky lidí, řekl senátor v telefonickém rozhovoru ČTK.

V hlavním městě i na venkově podle Štětiny projevovali Ukrajinci o volby velký zájem. „Byla to demonstrace vůle, touhy mít nového prezidenta," řekl senátor. Na některé voliče se ovšem nedostalo, jiní absolvovali několik pokusů, než frontu k urnám „vystáli". Volební okrsky byly podle českého pozorovatele možná nesprávně rozděleny, při organizaci voleb se nejspíš nečekal tak velký zájem. „K volbám přišlo hodně lidí a projevily se nedostatky," řekl Štětina. „Je to ale mnohem lepší, než kdyby byly volební místnosti prázdné," dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My tu řešíme dědičné hříchy z časů Nečase a Kalouska... Udženija z ODS se posmívala tak dlouho, až se Válková neudržela

12:31 My tu řešíme dědičné hříchy z časů Nečase a Kalouska... Udženija z ODS se posmívala tak dlouho, až se Válková neudržela

V nedělí Partii televize Prima proti sobě zasedli vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková…