V Moldavsku protestují lidé proti nové vládě, do země nebyli vpuštěni zahraniční novináři

22.01.2016 22:26

Desítky tisíc lidí dnes v centru moldavského hlavního města již třetím dnem pokračovaly v protestech proti nové vládě, požadují předčasné volby, lepší správu a skoncování s korupcí. Demonstrace se zúčastnili i předáci proruské opozice. Úřady dnes na kišiněvském letišti podle médií odepřely vstup do země několika zahraničním novinářům, včetně moskevského zpravodaje Českého rozhlasu.

V Moldavsku protestují lidé proti nové vládě, do země nebyli vpuštěni zahraniční novináři
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Dopravní letadlo, ilustrační foto

Český novinář podle webu své stanice uvedl, že už ve čtvrtek pohraničníci na letišti v Kišiněvě nevpustili do země pět ruských novinářů, dnes následovali další. Sám se snažil vysvětlit, že sice působí v Moskvě, ale nepracuje pro ruská média.

"Asi mi neuvěřili, a tím pádem vznikla tato potíž s tím, že mě asi po hodině, hodině a půl čekání odmítli vpustit do země," řekl.

Agentura AFP uvedla, že vstup do země byl odepřen nejen ruským, ale i západním novinářům, včetně žurnalisty pracujícího pro tuto francouzskou agenturu. "Nenecháme vstoupit novináře z žádné země. Už je vás tady dost," uvedl prý bez dalšího vysvětlování jeden z civilistů na kontrolním stanovišti na letišti v Kišiněvě.

Mluvčí moldavského ministerstva zahraničí Andrej Toma odepření vstupu novinářům vysvětlil tím, že nebyli akreditováni. "Neměli akreditaci, anebo nedokázali jasně uvést cíl své návštěvy," řekl. Podle mluvčí pohraniční stráže prý žurnalisté nevysvětlili účel cesty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nechci zacházet do politických detailů, abych se nestal politizujícím generálem.“ Pavel se od Moravce posmíval Zemanovi, pak došlo na srážku s Kavanem kvůli Rusku

13:55 „Nechci zacházet do politických detailů, abych se nestal politizujícím generálem.“ Pavel se od Moravce posmíval Zemanovi, pak došlo na srážku s Kavanem kvůli Rusku

Moderátor Václava Moravec v neděli v poledne přivítal v žižkovské věži generála Petra Pavla, bývaléh…