V Moskvě neznámí útočníci poškodili improvizovaný pomník mrtvého Němcova

25.03.2015 8:50 | Zprávy

Spontánně vzniklý pomník, který se nachází na místě únorové vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova, neznámí útočníci v noci na dnešek poničili a popsali pomlouvačnými nápisy. Informoval o tom moskevský rozhlas s tím, že k odpovědnosti za útok se přihlásilo blíže neurčené "hnutí odporu".

V Moskvě neznámí útočníci poškodili improvizovaný pomník mrtvého Němcova
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Zavražděný kritik Kremlu Boris Němcov

Němcov zahynul rukou vraha na jednom z moskevských mostů v těsné blízkosti Kremlu. Policie krátce po vraždě zadržela pět mužů z Čečenska, kteří údajně opozičního politika delší dobu sledovali a nakonec zabili. Motivem prý byla Němcovova solidarita s redaktory francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo, kteří se stali oběťmi muslimských extremistů. Podle ruských opozičních vůdců je za Němcovovu smrt odpovědný Kreml.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Na kolik je pro vás téma bezpečnosti prioritou?

Jak byste k zajištění naší obrany a bezpečnosti přistupovali vy? Chápu dobře, že nejste pro navyšování výdajů na naši obranu? A jak se stavíte k pomoci Ukrajině a díváte se na to, kolik Ukrajinců tu je?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Učení fakt není vysedávání v poslanecké kantýně

20:59 Učení fakt není vysedávání v poslanecké kantýně

Zaslouží si učitelé dva měsíce prázdnin? Právník Petr Kolman si myslí, že ano.