V Německu chtějí odstranit ze zdi univerzity báseň opěvující ženskou krásu. Sexismus, propaguje obtěžování, zuří studenti

10.09.2017 13:45 | Zprávy
autor: mp

Studenti v Německu si stěžují na básníka, který opěvuje ženy. Zdá se jim to příliš zpátečnické. Informuje o tom server Novinky.cz.

V Německu chtějí odstranit ze zdi univerzity báseň opěvující ženskou krásu. Sexismus, propaguje obtěžování, zuří studenti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

Studenti jedné německé vysoké školy – Alice Salomon Hochschule v Berlíně – si stěžují na báseň, která zdobí fasádu jejich alma mater. Jde o báseň Eugena Gomringera, za kterou získal na této škole cenu za poezii. Vysoká škola ji proto chtěla zvěčnit na fasádě. Jenže když tak učinila, se zlou se potázala. Části studentů se totiž nelíbilo, že básník opěvuje ženu jen jako objekt touhy.

„Muž, který se dívá na ulice a obdivuje květiny a ženy. Tato báseň reprodukuje klasickou patriarchální tradici v umění, v níž jsou ženy výlučně hezkými múzami, které inspirují k tvůrčím činům umělce (muže),“ stěžují si studenti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezident Pavel a vstřícnost k terorismu. Chytrá babička. Keller útočí na Hrad

4:46 Prezident Pavel a vstřícnost k terorismu. Chytrá babička. Keller útočí na Hrad

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Jak je důležité míti babičku. Takový titulek nese komentář pro ParlamentníList…