V Německu čím dál více politiků podporuje schválení ruské vakcíny

02.02.2021 18:21

Že by Evropská unie schválila vakcínu Sputnik urychleně? Je to možné. I přes počáteční výhrady sílí hlasy v Německu – volají po nasazení preparátu. Například ministr zdravotnictví Jen Spahn požaduje, aby preparát schválila evropská léková agentura EMA. Píše to server Novinky.cz.

V Německu čím dál více politiků podporuje schválení ruské vakcíny
Foto: pixabay.com
Popisek: Očkování - ilustrační foto

Anketa

Chcete Prymulu zpět coby ministra zdravotnictví?

29%
58%
hlasovalo: 10476 lidí

Podle Spahna, pokud je očkovací látka účinná a bezpečná, může při zvládání pandemie samozřejmě pomoci bez ohledu na to, kde byla vyrobena. Evropská léková agentura však postupuje při schvalování vakcín pomaleji než orgány v USA či Velké Británii. 

Schvalovací procesy pak nepřímo kritizoval i bavorský premiér Markus Söder, který právě apeloval na co nejrychlejší posouzení ruské a čínské vakcíny. Podle něj – budou-li bezpečné a účinné, měly by být schváleny i v Evropské unii. 

O vakcíně pak již dokonce společně jednali ruský prezident Vladimir Putin a kancléřka Angela Merkelová. Přes všechny politické názorové rozdíly je podle nich možné spolupracovat v humanitární oblasti. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: vef

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

To s tím porušováním slibů začínáte brzy

Před volbami jste slibovali nezvyšovat ceny MHD, teď jste u moci asi měsíc a už slib porušujete a ceny jízdenek zvyšujete. Navíc v době, kdy ceny pohoných hmot klesají. Co se teda změnilo, že jste takhle otočili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…