V Německu demonstrovalo nejméně pět tisíc lidí. Proti uprchlíkům

06.02.2016 17:36

Proti údajné islamizaci Německa a proti příchodu uprchlíků demonstrovalo dnes v Drážďanech nejméně pět tisíc lidí. Demonstrace nesla název Pevnost Evropa. Na akci Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) vystoupil i poslanec Marek Černoch (Úsvit).

V Německu demonstrovalo nejméně pět tisíc lidí. Proti uprchlíkům
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Německá Pegida pořádá velké demonstrace hlavně v Drážďanech

Na situaci v Drážďanech dohlížejí tisíce policistů, připravena jsou i vodní děla. Kromě demonstrace Pegidy se tam konal i pochod proti nacismu. Žádné konflikty však město nehlásí. 

Organizátoři demonstrace kromě toho, že vyzývali k uzavření a důsledné kontrole vnějších i vnitřních hranic Evropské unie, pochválili středoevropské země za postoj k uprchlíkům. Podle nich mají Češi, Slováci i Maďaři historickou zkušenost s islámskou porobou, a proto ji nechtějí zažít znovu. Demonstrace především odsuzovala postoj německé vlády, skandovala se především hesla proti německé kancléřce Angele Merkelové.

Uprchlická krize je podle účastníků stěhováním národů, které nijak nesouvisí s útěkem před válkou, ale je motivováno snahou o osobní prospěch běženců. 

Černoch, který v Drážďanech rovněž vystoupil, obvinil českého premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) i kancléřku Merkelovou, že neposlouchají přání občanů. „Potřebujeme politiky, jako jsou český prezident Zeman nebo slovenský premiér Fico, kteří se nebojí říkat své názory nahlas,“ uvedl. Kromě Černocha vystoupil na akci Pegidy vzdáleně i Martin Konvička z hnutí Islám v ČR nechceme. Promítal se zde totiž na velkoplošné obrazovce jeho projev. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…