V Německu demonstrovalo nejméně pět tisíc lidí. Proti uprchlíkům

06.02.2016 17:36 | Zprávy
autor: vef

Proti údajné islamizaci Německa a proti příchodu uprchlíků demonstrovalo dnes v Drážďanech nejméně pět tisíc lidí. Demonstrace nesla název Pevnost Evropa. Na akci Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) vystoupil i poslanec Marek Černoch (Úsvit).

V Německu demonstrovalo nejméně pět tisíc lidí. Proti uprchlíkům
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Německá Pegida pořádá velké demonstrace hlavně v Drážďanech

Na situaci v Drážďanech dohlížejí tisíce policistů, připravena jsou i vodní děla. Kromě demonstrace Pegidy se tam konal i pochod proti nacismu. Žádné konflikty však město nehlásí. 

Organizátoři demonstrace kromě toho, že vyzývali k uzavření a důsledné kontrole vnějších i vnitřních hranic Evropské unie, pochválili středoevropské země za postoj k uprchlíkům. Podle nich mají Češi, Slováci i Maďaři historickou zkušenost s islámskou porobou, a proto ji nechtějí zažít znovu. Demonstrace především odsuzovala postoj německé vlády, skandovala se především hesla proti německé kancléřce Angele Merkelové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Potrestáte Šichtařovou za ta její videa?

Jestli to chápu správně, i podle vás je nepřípustné, aby si ve sněmovně natáčela videa s vlastní reklamou. Podle všeho s nimi nechce skončit. Budete to řešit disciplinárně, když domluva je podle všeho k ničemu a ona s tím nechce přestat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dáme ruce pryč od Ukrajiny? Po zásahu v Íránu panika u Moravce

18:19 Dáme ruce pryč od Ukrajiny? Po zásahu v Íránu panika u Moravce

Americké údery v Íránu mohou oslabit Ukrajinu, naznačil v nedělních Otázkách Václava Moravce. Europo…