V Německu konečně chytili „náruživého mačetáře“ z Afriky. A v Rakousku...

10.04.2017 14:32

Obyvatelé Bonnu a blízkého okolí si mohou konečně oddychnout. Místní policii se konečně podařilo zatknout afrického migranta, který před týdnem pod pohrůžkou zabití znásilnil mladou německou dívku.

V Německu konečně chytili „náruživého mačetáře“ z Afriky. A v Rakousku...
Foto: Radim Panenka
Popisek: Migranti v hlavním městě Srbska Bělehradě

K incidentu došlo v oblasti Siegaue poblíž Bonnu, kde chtěl mladý německý pár strávit noc ve stanu. Noc plná vášně se však přičiněním afrického migranta změnila na noc plnou děsu, ze které se oběť znásilnění i její přítel budou ještě dlouho vzpamatovávat. Africky migrant s mačetou přinutil dívku vyjít před stan, kde ji bez váhání znásilnil. Jejího přítele mezitím přinutil čekat ve stanu. Když dokonal znásilnění, dal se na útěk.

Podařilo se mu unikat přesně jeden týden. Policie díky dobré paměti obou napadených sestavila poměrně podrobný popis násilníka a díky spolupráci s obyvateli tohoto regionu se podařilo mačetáře zatknout. V Beueler Rheinufer jej podle zveřejněné fotografie poznal jeden z chodců a neprodleně o své domněnce informoval policii. Jak píše německý týdeník Spiegel, vyšetřovatelé dorazili na příslušné místo a afrického migranta zatkli.

Když černoch viděl policii, odhodil svůj batoh a dal se na útěk. Brzy byl ale dostižen a s pomoci donucovacích prostředků zajištěn. Mluvčí policie v Bonnu o několik hodin později oznámila, že se jedná o jednatřicetiletého migranta z Ghany. Na základě testů DNA bylo potvrzeno, že byl zatčen „správný“ podezřelý, kterého čeká v nejbližších dnech první soudní stání. Vzhledem k dokonanému znásilnění a vyhrožování smrtí se patrně z vysněného Německa jen tak brzy nedostane.

Anketa

Podporujete Donalda J. Trumpa? (Hlasování od 9.4.2017)

48%
52%
hlasovalo: 6959 lidí

Více štěstí měla dvaadvacetiletá žena z rakouského Innsbrucku, kterou chtěl v noci na neděli znásilnit další africký migrant. Nejprve ženu poblíž čerpací stanice na Hallerstraße žádal, aby mu připálila cigaretu. Následně ji však začal obtěžovat a došlo také k fyzickému kontaktu. Dvaadvacetiletou ženu nakonec zachránili náhodní kolemjdoucí, kteří zavolali policii a přinutili násilníka, aby svého počínání zanechal.

Policie přijela na místo do několika málo minut a násilníka ihned zadržela. Jednalo se o devatenáctiletého migranta ze Somálska, který byl ještě v neděli podroben výslechu. Jak píše deník Titolel Tageszeitung, výslech trval až do večerních hodin, protože se muselo dlouho čekat na příchod tlumočníka. Podle informací deníku utrpěla oběť vedle traumatického zážitku „pouze“ drobná povrchová zranění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

17:21 Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

Ekonomka Markéta Šichtařová a předsedkyně České ženské lobby Eliška Kodyšová se střetly v pořadu Bez…