V Německu opět hořela ubytovna pro azylanty. Pět lidí se zranilo

07.09.2015 6:57 | Zprávy
autor: vam, čtk

Při požáru ubytovny pro azylanty na jihozápadě Německa se v noci na dnešek zranilo pět lidí, čtyři z nich byli hospitalizováni. Příčina požáru není zatím známá, agentura DPA nicméně připomněla, že v uplynulých měsících se v Německu odehrálo vícero žhářských útoků na azylová střediska.

V Německu opět hořela ubytovna pro azylanty. Pět lidí se zranilo
Foto: Radim Panenka
Popisek: Policie vyvádí uprchlíky z rychlíku v Břeclavi do připravených autobusů

V ubytovně, kde je hlášeno 84 lidí, začalo hořet asi dvě hodiny po půlnoci. Dva lidé se nadýchali kouře, další tři se zranili, když před plameny prchali okny

V Německu v poslední době žháři zapálili několik budov určených pro ubytování uprchlíků, například v jihoněmeckém Weissachu či v saské Míšni. Naposledy se terčem útoku stala ubytovna v obci Neckargemünd nedaleko Heidelbergu, kde bydlí asi 50 běženců. Útočníci do budovy hodili dýmovnici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Trafiky

V čem je rozdíl jestli tato vláda zřídí ministerstvo pro sport a tím, když vy jste zřizovali hned několik nových ministerstev? Nebo uznáte, že taky nešlo o nic jiného než o politickou trafiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Cenzory tu nechceme.“ Pět Evropanů se do USA nepodívá, včetně bývalého pohlavára EU

8:00 „Cenzory tu nechceme.“ Pět Evropanů se do USA nepodívá, včetně bývalého pohlavára EU

Těsně před Vánoci vypukla digitální válka mezi USA a EU. Pět Evropanů se ocitlo na sankčním seznamu …