V Německu se při protestním pochodu hajlovalo. Hamáček napsal, že je připraven posílit ostrahu české hranice. A je zle

01.09.2018 10:30

Poslanec, předseda ČSSD, místopředseda v Babišově vládě, ministr vnitra a pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček se rozhodl reagovat na protesty, které propukly na východě Německa v Chemnitzu (Saské Kamenici). Prý začal jednat s policejním prezidentem Tomášem Tuhým o možném zvýšení hlídek na hranicích. „Proti komu je chcete hlídat?“ znělo z komentářů.

V Německu se při protestním pochodu hajlovalo. Hamáček napsal, že je připraven posílit ostrahu české hranice. A je zle
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček.
reklama

Demonstrace se odehrála 27. srpna, den po tom, co zemřel kubánsko-německý občan po útoku dvou mužů nožem, o čemž informuje německý Spiegel. Podezřelými jsou jeden Syrijec a jeden Iráčan. Dav protestujících čítal až 6000 lidí a při pochodu městem prý hledal kolemjdoucí, kteří „nevypadali dostatečně německy“ a údajně se objevily i pravice zdvižené v nacistickém pozdravu.

Anketa

Vadí vám Zemanovy výroky, kterými žertuje o zabíjení novinářů?

11%
89%
hlasovalo: 13690 lidí

Jan Hamáček na to včera reagoval na svém twitteru: „Dnes jsem probíral s policejním prezidentem Tomášem Tuhým napjatou situaci v Chemnitzu (Saské Kamenici). Naše policie spolupracuje se saskými kolegy a v případě zhoršení situace okamžitě posílíme hlídky na hranicích.“

Záhy byl konfrontován, před kým chce hranici hlídat. Ozval se například Petr Honzejk z Hospodářských novin. „Jako že budete bránit hranici před magory z AfD co chtějí rušit Benešovy dekrety? Opatrnost chválím, ale není to přece jenom přehnaný?“ ptá se dvojitého ministra.

Ani Jiří Hošek, komentátor ze SeznamZprávy, nenechal Hamáčka bez kritiky. „Hlídky na hranicích?! Že by imigranti v patách se saskými neonacisty prchali v zoufalstvi do Česka?“ pochybuje o vážnosti situace. Souzní s ním i Jan Čulík z Britských listů, který se táže: „Co to je za blbost? Jako aby Němci nepronikali do ČR? Správně.“

 

„Sovětský poradce“ pak Hamáčka vyplísnil pro změnu za to, že se nepostavil Miloši Zemanovi. „Pane Hamáčku, jak se vám včera sedělo u vašeho kámoše na Hradě, když hovořil o vyhubení novinářů? Jste zbabělec, viďte, tak jste mlčel, dělal, že nic a ani po akci jste dědkovi nic neřekl. Přitom jste ministr vnitra a mohlo jít o trestný čin. Bohužel jste zbabělec,“ vyčítá Hamáčkovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

11:57 Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

Očkování nemá stoprocentní účinnost. Přesvědčil se o tom bohužel senior na Jablonecku, který i po oč…